Yılın ilk yarısında kripto bağlantılı Visa kartlarıyla dünya çapında 1 milyar dolardan fazla kripto para harcandı.

Yıllarca süren suskunluğun ardından, kısa bir süre önce kripto para birimlerini benimseyen Visa, şu anda dünya çapında 70 milyon tüccarda bitcoin’i dönüştürmeyi ve harcamayı kolaylaştıran kart programları için 50 firmayla ortak hareket ediyor.

Ödeme devi, süreci kolaylaştırarak kriptoyu uygulanabilir bir ödeme seçeneği haline getirmeye yardımcı olduğunu söylüyor.

Visa’nın uzmanlığından ve hazine altyapısından yararlanan kripto firmaları arasında FTX, Coinbase, Crypto.com ve CoinZoom gibi şirketler yer alıyor.

Visa ayrıca, dolaşımda 100 milyar dolar değerinde sabit akçe bulunduğunu ve halka açık blokzincirlerinde her ay yüz milyarlarca doların değiş tokuş edildiğini belirterek, gelişmekte olan sabit akçe piyasasını da izliyor.

Visa CFO’su Vasant Prabhu konuyla ilgili olarak: “Kripto para birimini diğer para birimleri gibi daha kullanışlı hale getiren bir ekosistem oluşturmak için çok şey yapıyoruz. İnsanlar, normal para birimlerini kullanacakları şeyler için kripto para birimlerini kullanmanın yollarını araştırıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Coinbase, Almanya’da kripto saklama hizmeti yetkisi alan ilk şirket oldu

KaynakFinextra