Küçük işletmeler için bir ödeme platformu olan Melio, salı günü yaptığı açıklamada, geç aşamadaki bir finansman turunda 250 milyon dolar topladığını ve 2021’in başından bu yana değerini üçe katlayarak 4 milyar dolara çıkardığını söyledi.

Yeni yatırımcı Thrive Capital ve mevcut hissedar General Catalyst tarafından ortaklaşa yürütülen son finansman turu, 2018’deki başlangıcından bu yana ABD-İsrail firmasının toplam finansmanını 506 milyon dolara çıkardı.

Tiger Global Management’ın yanı sıra mevcut yatırımcılar Accel, Bessemer, Coatue, Corner Ventures ve Latitude gibi isimler de D Serisi turunda yer aldı.

Ocak ayında 1,3 milyar dolarlık bir değerlemeyle fon toplayan New York merkezli Melio, aylık işlem hacimlerinin son 18 ayda %5,000 arttığını söyledi.

Matan Bar, Ilan Atias ve Ziv Paz tarafından kurulan şirket, küçük işletmelerin ve tedarikçilerinin ödemeleri daha hızlı ve daha kolay almasına ve transfer etmesine yardımcı olan ücretsiz bir çevrimiçi platform sunuyor.

Melio yeni yatırımı, finans kurumları, yazılım sağlayıcıları ve pazar yerleriyle olan ortaklıklarını genişletmek için kullanmayı planladığını söyledi.

Varo Bank 510 milyon dolar yatırım aldı

KaynakReuters