Walmart tarafından yapılan bir açıklamaya göre perakende devi, müşterilerin ABD’nin her yerinde nakit olarak fatura ödemesi için yeni bir yol sunuyor. Hareket ayrıca, ön ödemeli hesapların finansmanına da izin verecek.

Her iki hizmet için de InComm Payments ile ortaklığa giden Walmart, bu ödeme şirketinin işlettiği VanillaDirect finansal ağının 4.700 ABD Walmart mağazasında kullanıma sunulmasına izin verecek.

InComm Payments Başkanı Stefan Happ ortaklıkla ilgili olarak “Bu çözüm, Walmart ile uzun süredir devam eden ilişkimizde ve müşterilerine öncü ürün ve hizmetler sunma arayışımızda bir başka önemli kilometre taşıdır. VanillaDirect, Walmart’ın nakit merkezli müşterilerine faturaları ödemek ve günlük hayatlarını destekleyen hesapları finanse etmek için yeni, kullanışlı ve kullanımı kolay bir yöntem sağlayan ödeme seçeneklerine mükemmel bir ektir.” ifadelerini kullanıyor.

Hizmet müşterilere, kamu hizmeti, telekomünikasyon, geçiş ücreti, bankacılık, kiralama şirketleri ve sigorta sağlayıcıları gibi çeşitli sektörlerden gelen finansal hizmet sağlayıcılarla birlikte bu ağdaki 15.000’den fazla fatura ve hesap sağlayıcısına erişmenin bir yolunu sağlayacak.

Teknoloji, müşterilerin bir Walmart müşteri hizmetleri masasında veya bir Walmart Para Merkezinde fatura ödemelerine veya ilgili diğer işlemleri yapmalarına izin verecek. Açıklamaya göre, bir hesap barkodunu tarayarak gerekli işlemleri tamamlayabilecek ve elektronik olarak para transferi yapabilecekler.

Walmart kendi FinTech girişimini başlatıyor

KaynakPayments