Online ödeme çözümleri sunan Filipin merkezli PayMongo, B Serisi finansman turunda 31 milyon dolar yatırım topladı. İşte detaylar…

Filipinler, Asya’nın güneydoğusunda Pasifik Okyanusu’nun batısında konumlanan bir ada ve adacıklar ülkesi. Adından global ölçekte çok fazla söz ettirmese de 100 milyonu aşkın nüfusa ve canlı bir ekonomiye sahip; ayrıca önemli bir gelişmeyle FinTech gündemine dahil oluyor. 2019’da kurulan Filipin merkezli PayMongo, B Serisi finansman turunda 31 milyon dolar yatırım toplayarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Tinder’ın kurucu ortağı Justin Mateen‘in sahibi olduğu Jam Fund, Kaya Founders, Global Founders Capital ve SOMA Capital’in yatırım turuna katıldığı kaydediliyor.

Mateen, son yatırımı ile ilgili olarak şunları söylüyor: “PayMongo’nun ilk yatırımcılarından biri olarak, bir avuç işletmeye hizmet veren bu şirketin binlerce işletmenin güvendiği bir ödeme basitleştirme aracı olacağının potansiyelini fark ettim. İlerlemelerinden büyük heyecan duyuyorum ve dijital ekonomi aracılığıyla daha büyük fırsatlar yaratan bu ekibin destekçisiyim.”

3 yılda 46 milyon dolar yatırım

Yeni gelişme ile birlikte şimdiye kadar elde ettiği finansman miktarı 46 milyon dolara ulaşan FinTech, aynı zamanda en büyük yatırımını almış oldu. Daha önce 2020’de 12 milyon yatırım almıştı.

Francis Plaza, Jaime Hing, Luis Sia ve Edwin Lacierda’nın kurucu ekibinin oluşturduğu PayMongo, işletmelerin ödemelerini kredi kartları, banka mevduatları, elektronik cüzdanlar veya nakit olarak yönetmelerini sağlıyor.

Ağırlıklı olarak KOBİ’lere hizmet veren FinTech, ürün yelpazesini gün geçtikçe artırıyor. Yeni finansmanın mevcut ödeme altyapısını iyileştirmek, krediler, BNPL (şimdi al, sonra öde çözümleri) ve abonelikler gibi yeni finansal hizmetleri entegre etmek için kullanılacağı ifade ediliyor.

KaynakThe Paypers