Sunduğu ‘öğrenci dostu’ kredi opsiyonları ile tanınan FinTech, aldığı yeni yatırım ile gücüne güç katıyor…

Hindistan’da kurulan ve ‘öğrenci dostu’ kredi olanakları ile kısa sürede ülkenin öne çıkan FinTech’leri arasında konumlanan Propelld, B serisi yatırım turunda 35 milyon dolarlık finansman elde etti. WestBridge Capital liderliğinde yatırım turuna Tura Stellaris Venture Partners ve IndiaQuotient eşlik etti.

Konuya ilişkin açıklamasında Propelld CEO’su Bibhu Prasad Das, “Bize inanan tüm enstitülerimize ve kredi veren ortaklarımıza teşekkür ediyoruz. Bu son yatırım ile ortaklarımıza daha fazla fayda sağlayacak ve eğitim ekosistemi için daha iyi finansal ürünler sunmaya çalışacağız.” dedi.

Yatırımın ekibin büyütülmesi ile birlikte farklı eğitim segmentlerini kapsayacak şekilde yeni ürünlerin sunulmasının yanı sıra şirket içi teknolojilerini ve tahsilat sistemlerini geliştirmede kullanılacağı kaydediliyor.

Eğitimde kullanılabilir finansal çözümler sağlıyor…

Öğrencilere yönelik krediler ve sigortalar sunan, amacını ise eğitimin finanse ediliş şeklini değiştirmek ifadesiyle tanımlayan Propelld, ekonomik sorunların hiçbir öğrenciye engel olmaması için çalışıyor.

Bibhu Prasad Das, Brijesh Samantaray ve Victor Senapaty’nin kurucu ekibini oluşturduğu başarılı FinTech, 2017’de kuruldu. 550’den fazla eğitim kurumu ile iş birliği içerisinde olan Propelld’in halihazırda 150 kişilik bir ekibe sahip olduğu belirtiliyor.