Dünya Ekonomik Forumu tarafından hazırlanan The Global Risk Report 2022 17th Edition yayınlandı.

World Economic Forum (Dünya Ekonomik Forumu), The Global Risk Report 2022 raporunun 17. edisyonunu ücretsiz olarak indirilmeye sundu.

The Global Risk Report (Küresel Riskler Raporu) serisi, risk uzmanları, iş dünyası, hükümetler ve sivil toplum liderleri arasındaki küresel risk algılarını inceliyor. Riskler 5 kategoride inceleniyor: Ekonomik, çevresel, jeopolitik, toplumsal ve teknolojik. 

117 sayfadan oluşan son rapor, COVID-19’un yıkıcı etkileri, yarattığı endişe ortamı ve kısa/uzun vadeli gelecek öngörüleri ile başlıyor…

Artan jeopolitik tansiyon, savaşlar, mülteci krizi, iklim dengelerinin negatif seyri gibi alanlara yönelik kapsamlı bilgiler aktarıldıktan sonra siber güvenlik tehdidi ele alınıyor.

Bu kapsamdaki artan siber tehditlerin birçok parametre üzerinden aktarıldığı raporda finansal konulardaki değişim ve beklentilerin de geniş ölçekte aktarıldığı görülüyor. Ülkeleri ve sektörleri de inceleyen rapor, değerli argümanlar sunuyor.

Buraya tıklayarak/dokunarak ilgili web sayfası üzerinden PDF formatındaki raporu indirebilirsiniz. İngilizce dilindedir.