SC Yönetim Danışmanlık Kurucusu Dr. Soner Canko, 9 Mart Çarşamba (bugün) saat 19:00’da başlayacak Sabancı Üniversitesi Finans Yüksek Lisans Tanıtım Toplantısı online etkinliğine konuşmacı olarak katılıyor…

Finansal teknolojideki gelişmeler finans profesyonellerinin görev tanımlarını değiştiriyor, geçmişe göre farklı yetkinliklere sahip olmalarını gerektiriyor. Bu noktada Sabancı Üniversitesi‘nin kısa adı MiF olan Finans Yüksek Lisans Programı, katılımcılarına hem teorik hem pratik yetkinlikler kazandırıyor.
Etkileşim ve tanıtım odaklı etkinlikler kapsamında Dr. Soner Canko, 9 Mart Çarşamba günü, saat 19:00’da başlayacak olan Finans Yüksek Lisans Tanıtım Toplantısı’na konuk oluyor.

Türkiye’de FinTech ekosistemine dair güncel gelişmelerin konuşulacağı online yayını Zoom üzerinden izlemek için kısa bir kayıt yaptırılması gerekiyor.
Kayıt ve diğer detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Etkinliğin adı: Finans Yüksek Lisans Tanıtım Toplantısı
  • Tarih-Saat: 9 Mart Çarşamba 19:00
  • Yer: Zoom

Finans Yüksek Lisans Programı Hakkında

Finans Yüksek Lisans Programı (MiF), uygulamalı finans alanında uzmanlaşmaya yönelik, 12 aylık, yarı zamanlı, yoğun bir mesleki diploma programıdır. Öğrenciler, finans alanının teorik temellerini öğrenmenin yanı sıra, teknolojideki en son gelişmeleri yansıtan gerek WRDS, Rasyonet ve Matriks gibi digital veri platformlarında gerekse de STATA gibi yazılım programlarında alacakları tatbiki eğitimle pratiğe yönelik bilgi ve tecrübeler edinir. Her biri alanlarında başarılara imza atmış finans yöneticilerinden oluşan Danışma Kurulu’nun kılavuzluğunda yapılandırılan program, öğrencilere günümüzde finans uzmanlarının ihtiyaç duyduğu tüm becerileri kazandırmayı hedeflemektedir.

Müfredat, kurumsal finans ve yatırım alanlarında çeşitli derslerden oluşmakta olup aynı zamanda finansal ekonometri ve programlama gibi temel araçlara yönelik dersleri de içermektedir. MiF programını farklı kılan bu özellikler, geleceğin finans yöneticilerini yetiştirmek olan ortak vizyonumuzu yerine getirmeye hizmet eder.