2020 yılının Mayıs ayında kurulan Capchase, sıra dışı ölçeklere uzanan yolculuğunu sürdürüyor…

ABD ve Avrupa’da 3 bini aşkın işletmeye toplamda 2 milyar doların üzerinde fon sağlayan sadece 20 ay önce kurulan genç FinTech Capchase; 01 Advisors öncülüğünde QED, Caffeinated, Bling, Scifi, Thomvest Ventures, Tusk Venture Partners, Invesco ve Gaingels’in katıldığı Seri B yatırım turunda 80 milyon dolarlık finansman elde etti.

İlk açıklamaya göre bu son derece güçlü yatırım, halihazırda 100 çalışanı bulunan FinTech’in ekibini büyütmesi ve yeni ürünlerin geliştirilmesi amacıyla kullanılacak.

Yüksek büyüme elde eden, gelir akışı devamlılık arz eden işletmelere mütevazı maliyetlerle kredi ve finansman opsiyonları sunan Capchase, kaynak yaratma süreçlerini çok daha hızlı ve akıcı hale getiriyor.
Son 1,5 yılda 7’si Avrupa’da olmak üzere 10 yeni pazara açılan söz konusu FinTech’in iş modeli, otoritelere göre oldukça başarılı ve gelişime açık.
Bu noktada finansman seyreltme ikilemi odağında özellikle yeni kurulan girişimlere borçlar ve bitmeyen kaynak yaratma ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çözümler vadediyor. Capchase, bunu ‘ölçekleme konusunda deneyime sahip bir ekibe’ sahip olduklarını ve işletme ihtiyaçlarını bildiklerini öne sürerek sunuyor.