American Express, yeni marka başvuruları ile birlikte yakın geleceğe dair metaverse stratejisini netleştiriyor. İşte detaylar…

Ödeme şirketi American Express (AXP) son ticari marka başvurularından anlaşıldığı kadarıyla metaverse dünyasına giriş yapmaya hazırlanıyor. Şirket, Centurion siyah kartı ve “Shop Small” programı da dahil olmak üzere logoları ve ürünleri için ticari marka başvuruları yaptı. American Express ayrıca dijital medya ve NFT için sanal ödemeler ve elektronik ticari işlemlerinde bulunmak istiyor.

Bir American Express sözcüsü yaptığı açıklamada: “American Express, müşterilerimize nasıl fayda sağlayabileceklerini görmek için her zaman gelişmekte olan teknolojileri izliyor ve metaverse de bizim takip ettiğimiz bir alan.” Dedi.

American Express’in son hamlesi, geleneksel finans çevrelerinin de metaverse dünyasına büyük bir hızla adapte olmaya çalıştığına işaret. JPMorgan da, kısa süre önce Decentraland’da bir salon açıp işletmelerin büyüyen odak noktası metaverse’deki fırsatları nasıl değerlendirebileceklerini araştıran bir makale yayınlamıştı.

Büyük bir ABD sigorta komisyoncusu ve varlık yönetimi firması olan IMA Financial Group da metaverse’de bir araştırma ve geliştirme tesisi açmıştı.

Büyük ödeme firmalarının giderek daha fazla fiat paradan kriptoya geçiş arayışında olmasıyla birlikte, metaverse tabanında ana akım kredi kartlarını kullanarak tüketim malları ve hizmetleri satın almak çok yakın zamanda mümkün olacak.

KaynakCoindesk