Tabby büyümeye devam ediyor. İşte detaylar…

BNPL (şimdi al, sonra öde) alışveriş konsepti, her ne kadar son dönemde Avrupa kıtasında kendini gösterse de farklı kıtalarda da bu alandaki fırsatları değerlendiren öncü girişimler var. İşte bunlardan biri olan Dubai merkezli BNPL girişimi Tabby, 54 milyon dolar yatırım aldı.

B Serisi finansman turunun 2021 Ağustos ayında girişimin değerini 300 milyon dolara çıkaran fonlamanın devamı olduğu kaydedildi.

Sequoia Capital India ve STV öncülüğündeki yatırıma Arbor Ventures, Mubadala Investment Capital ve Global Founders Capital da katıldı.

Hosam Arab ve Daniil Barkalov tarafından kurulan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri pazarı odağındaki Tabby, 1,1 milyon kullanıcısının 3 bini aşkın marka üzerinden BNPL formunda alışveriş yapmasını esas alıyor.
Pratik ve renkli bir alışveriş sitesi deneyimi sunan Tabby, bulunduğu ülkelerde aralıksız şekilde popülaritesini artırıyor.

Bu arada girişimin en aktif pazarın Suudi Arabistan olduğu belirtiliyor.

54 milyon dolarlık yeni finansmanın tüketicilere daha fazla sayıda ürün sunmak, ekibi büyütmek ve Mısır pazarına açılmak için kullanılacağı duyuruldu.