Yeni çözümlerde öne çıkan odak noktası FinTech firmalarını desteklemek…

FinTech İstanbul’un medya sponsorları arasında yer aldığı ve geniş bir katılımla yerinden takip ettiği FinovateEurope 2022 kapsamında InterSystems, finansal hizmetler sektörüne yönelik yeni çözüm paketini tanıttı. Londra’daki lansmanda yeni nesil veri yönetimi teknolojisi ve akıllı veri mimarisi ile güçlendirilmiş çözümlerin FinTech’lerin daha çevik olmalarına, ayrıca hızlı, bilinçli kararlar almalarına ve müşteri beklentilerine daha iyi yanıt vermelerine katkı sağlayacağı kaydedildi.

Öte yandan çözüm paketinin orta ve büyük ölçekli finansal hizmet organizasyonları, yazılım firmaları ve FinTech’ler dahil olmak üzere ekosistemin önemli bir kesimi için değişen ihtiyaçları karşılamak için geliştirildiği belirtildi.

Veri odaklı kritik sorunların çözülmesine yönelik ürünler sunan InterSystems’ın Business 360, Customer 360, Corporate Client 360 ve Cloud Fintech Gateway isimli çözümleri, yeni nesil veri yönetimi teknolojisini ve bilgilere erişim sağlayan akıllı veri teknolojisini kullanıyor.

Çözümler finansal hizmet kuruluşlarına, gerçek zamanlı veri akışları da dahil olmak üzere, tüm kaynaklardan gelen bilgilerin gerçek zamanlı, tutarlı bir görünümünü sunuyor.

Geniş kapsamlı veri ortamları için ideal oldukları ifade edilen çözümlerin önceki yaklaşımlarla ilişkili sınırlamaları, karmaşıklık ve gecikmeleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabileceğinin altı çiziliyor.

InterSystems’ın finansal hizmetler çözümleri başkanı Michael Hom, “Çoğu finans şirketinin elinde muazzam miktarda veri var, ancak işlerini ilerletmek için bunlardan tam olarak yararlanamıyorlar,” diyerek sözlerini şöyle tamamladı:
“Yeni çözüm paketimiz, her ölçekteki finansal hizmetler kuruluşunun karşılaşabileceği zorluklar göz önünde bulundurularak tasarlandı. Akıllı veri yapılarının kullanımı, farklı veri kaynaklarını birbirine bağlayıp inovasyon için daha iyi bir konumda olmalarını sağlarken değişen müşteri ihtiyaçlara ve sürekli gelişen koşullara daha iyi şekilde yanıt vermelerine yardımcı olacak.”

KaynakTech Central