Paycell ve Hepsiburada arasındaki iş birliği ile milyonlarca Paycell kullanıcısı, hiçbir banka ya da kredi kartına gerek duymadan, Hepsipay Cüzdanım ile Hepsiburada’dan kolayca alışveriş yapabiliyor.

Hepsipay Cüzdanım kullanıcılarına kartsız ödeme kolaylığı

Hepsipay Cüzdanım kullanıcıları cüzdan içerisindeki Turkcell Faturayla Öde seçeneği ile Paycell’in hazır limitlerini kullanarak Hepsipay cüzdanlarına yükleme yapabiliyor, yükledikleri tutarı Hepsiburada alışverişlerinde kullanabiliyorlar. Yüklenen tutar Turkcell faturasına yansıyor, böylece iki cüzdan uygulaması iş birliği ile kartsız alışveriş deneyimi kolaylaşıyor.

Hepsipay Cüzdanım ve Paycell, iş birliklerini daha geniş bir yelpazede pekiştirerek, kullanıcılarına öncü deneyimler sunmaya devam edecek.

Hepsipay Genel Müdürü Ozan Bayülgen, daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayan Paycell ile bu yeni iş birliklerine yönelik şu açıklamayı yaptı: “Hepsiburada olarak yaptığımız yatırım ve yeni atılımlarla Türkiye’de ticareti dijitalleştirmeye devam ediyoruz. Hepsipay Cüzdanım müşterilerine tüm alışverişlerinde eşlik ederek hızlı, kolay ve hep kazandıran bir ödeme deneyimi sunmayı amaçlıyor. Hepsipay Cüzdanım ve Paycell’in bu yeni iş birliği Hepsiburada’nın uçtan uca alışveriş deneyiminin çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Bu iş birliği ile, bir banka veya kredi kartı bulunmayan müşterilere de Hepsipay ile alışveriş yapma imkanı sunuyoruz. İki öncü cüzdanın birlikte kullanımıyla sağlanacak geçişkenlikle Turkcell ve Hepsiburada kullanıcılarının hayatı kolaylaşıyor. Paycell ve Hepsiburada kullanıcılarına ödemelerinde ciddi kolaylık sağlayan böyle bir hizmet sunabildiğimiz için mutluyuz. Hepsipay Cüzdanım ile bundan sonra da bu gibi yenilik ve hizmetlerle müşteri odağımızı daha da geliştirecek ve farklı ödeme seçenekleriyle geleceği bugüne yaklaştıracağız.”

Paycell Genel Müdür Vekili Serhat Dolaz ise şöyle konuştu: “Özellikle pandemi döneminde yeni ödeme alışkanlıklarına hızlı, proaktif ve güvenli karşılıklar üreterek 6 milyon aktif kullanıcıya ulaştık. Ana önceliğimiz, sürekli değişen ihtiyaçlara güvenli ve inovatif yanıt oluşturmak ve bu sayede insanların finansal hizmetlerden daha fazla faydalanmasını sağlamak. Yeni nesil ödeme platformumuz Paycell’in sunduğu fayda ve değeri genişletmek adına Hepsipay ile başlayan iş birliğimiz sebebiyle heyecanlıyız. Piyasadaki alternatif ödeme ihtiyacına karşılık geliştirdiğimiz Paycell Hazır Limit hizmetimiz ile Hepsiburada müşterilerine yenilikçi bu çözümü sunuyoruz. Bu sayede Paycell’in gelişmiş limit skorlama kapasitesi sayesinde kullanıcılar aylık limitlerini kullanarak Hepsiburada’dan yapacakları harcamalarını kart sahibi olmalarına gerek kalmadan güvenle ve kolaylıkla yapabiliyor. Bundan sonraki süreçlerde de yine Paycell bünyesindeki çözüm ve servislerin kapsamını genişleterek artırmaya devam edeceğiz.”

Turkcell ve Hepsiburada’nın ödeme alanındaki stratejik iş birliklerinin ilk adımı olacak uygulama Aralık 2021 itibariyle son kullanıcılarla buluştu.