Dijital varlık platformu Nexo, Mastercard ve DiPocket iş birliği ile Avrupa genelindeki müşterilerinin hesaplarına dokunmadan dijital para birimleri harcamasına olanak tanıyan kripto kartlarını piyasaya sürmek için bir anlaşma imzaladı.

Kullanıcıların, kripto varlıklarının değerinin %90’ını Nexo ile harcamalarına izin verecek bir kredi limitine erişebilmeleri, söz konusu kripto kartı odağında mümkün olacak.

Ödeme altyapısı işlemcisi Mastercard iş birliği sayesinde Nexo Crypto Kart sahipleri, ürünü dünya çapında 92 milyondan fazla üye işyerinde kullanabilecek. DiPocket ise platformun resmi kart düzenleyicisi görevini üstleniyor.

Nexo’nun Kurucu Ortağı ve Yönetici Ortağı Antoni Trenchev, “Mastercard ve DiPocket ortaklığıyla Avrupa’da Nexo Card’ı piyasaya sürmek bizim için büyük bir kilometre taşı ve mevcut finansal ağ ile dijital varlıklar arasındaki muazzam sinerjinin en son kanıtı” diyerek şöyle devam ediyor: “Bu benzersiz ürün, önce Avrupa’da, sonra dünya çapında milyonlarca insanın kripto para birimlerinin potansiyelinden vazgeçmek zorunda kalmadan anında harcama yapmasına olanak tanıyacak ve böylece gelişmekte olan varlık sınıfı için benzeri görülmemiş bir fayda sağlayacak.”

Yeni ürün; aylık ücret, minimum geri ödeme ya da hareketsizlik ücreti talep etmeyecek ve ayda 20.000 €’ya kadar yabancı işlem (FX) ücreti olmayacak. Ek bir avantaj da başlatılan her işlemde %2’lik geri ödeme alınabilmesi.

Öte yandan Nexo, Web3.0 alanına yatırım yapmaya adanmış 150 milyon dolarlık bir fon olan Nexo Ventures’ı piyasaya sürerek kuşkusuz her açıdan iddialı bir büyüme yolu çiziyor. Sermaye artırımı, büyüyen blokzinciri ekosisteminde yeni bir olay olmasa da, kripto kart ürünü türünün ilk örneği olarak adlandırılıyor. Platformu, yenilikçi ürünlerin öncülerinden biri olarak yeniden konumlandırıyor.

Kaynakblockchain.news