Avrupa’da, kendi bankanızı kurmaya imkan sağlayan Rackle, EU-Startups Summit kapsamında düzenlenecek start-up yarışmasında finale kalan 15 şirketten biri oldu.

Bankalardan aldığı BaaS servislerine bir katman ekleyerek kullanıma kolay hale getiren Rackle, bu yıl 12-13 Mayıs tarihlerinde İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşecek EU-Startups Zirvesi’nin Start-up yarışmasında finale kalan girişimlerden biri oldu.

Türkiye’den Avrupa’ya ilk servis bankacılığı hizmetini sunan Rackle, tak-çalıştır teknolojisi ile fintech şirketlerinin, bankaların ve diğer finansal sağlayıcıların kendi bankalarını haftalar içerisinde oluşturmalarına olanak tanıyor.

2020 yılında kurulan bir girişim olarak kısa sürede elde ettikleri başarının altını çizen Rackle Kurucu Ortağı Doğukan Gözeten, “BaaS sağlayıcılarını şirketler, bankalar ve fintech’lerle birleştiren ara katman yazılımı sunan platformumuz ile Türkiye’de finans alanında hizmet veren şirketleri globale taşıyoruz. Avrupa’nın önde gelen girişimlerinin yer aldığı yarışmada finale kaldığımız için gurur duyuyoruz. Mayıs ayında gerçekleşecek yarışmanın sonuçlarını heyecanla bekliyoruz. Bankalar, e-para şirketleri ve fintechlerin Avrupa’da bankacılık hizmeti vermesini sağlayan platformumuz ile fintech sektöründe yer alan ve hizmetlerini yurt dışına taşımak isteyen herkese kendi bankalarını yapma imkanı sunuyoruz. Finansal kuruluşlar, Rackle’ın sunmuş olduğu platform ile NeoBank uygulamalarını 1 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirebiliyor” dedi.

EU-Startups Summit Start-up yarışmasının hedefi her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa’nın umut verici tohum ve kuluçka aşamasındaki girişimlerini sergilemek ve içlerinden birini şampiyon ilan etmek. Yapılan 1300 başvuru içinden finale kalan 15 girişimden şampiyon olan ekip, kazanacağı prestijin yanında 125 bin Euro’luk büyük ödülün de sahibi olacak.