Para yönetimi uygulaması Chip, kullanıcıların lüks ürünlerde kısmi olarak hisse satın almalarını sağlayacak alternatif bir varlık platformu oluşturuyor.

Son birkaç yılda, şarap ve sanat gibi alternatif varlıklar, hisse senedi ve hisse senedi piyasalarından bağımsız hareket etmesiyle birlikte birçok finansal endeksi geride bıraktı. Bunlar genellikle zenginler tarafından portföylerini çeşitlendirmek ve borsa şoklarından korumak için yaygın olarak kullanılır.

Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan Chip’in yeni platformu, kullanıcılara uygulama içinden satın alabilecekleri, satabilecekleri ve diğer kullanıcılarla ticaret yapabilecekleri eksiksiz bir alternatif varlık paketi sağlayacak.

Chip, hizmeti hissedarlara aktif olarak tanıtarak, ilk kullanıcıları kayıt olmaları için davet ediyor.

Şirket, “Çalışma şekli, 100 bin sterlinlik bir Rolex’e sahip olmak yerine, saatin %1’ine sahip olacaksınız” diyor. “Varlıklar, en heyecan verici ürünleri nasıl seçip depolayacağını bilen üçüncü taraf uzmanlar tarafından seçilir. Sonrasında, Alternatif Varlıklar koleksiyonunuzu başlatıp hepsinin ticaretini Chip içinde yapabileceksiniz.”

KaynakFinextra