Finansal teknoloji sektörünün lider markası Param’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Yerel ve global birçok kurumsal markanın teknoloji departmanının liderliğini üstlenen Bahadır Aktan, Param’ın yeni Group CTO’su olarak göreve başladı.

Akademik hayatına Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile başlayan Bahadır Aktan, Mühendislik Yönetimi yüksek lisansı ve daha sonrasında Harvard Business School’daki üst düzey yöneticiler için “Yıkıcı İnovasyon ve Strateji” eğitimini alarak yüksek öğrenimini tamamladı.

Profesyonel hayatına ise telekomünikasyon sektöründe başlayan Aktan; Ericsson, Huawei ve Turkcell’de çalıştı. Turkcell sonrası Opet, Pegasus ve N11’de teknoloji dönüşümlerini yönetti, yerel ve global başarıya dönüşmüş birçok projeye liderlik etti. Son olarak Getir ‘in teknoloji ekibinde grup şirketlerinden sorumlu üst düzey yönetici olarak çalışan Bahadır Aktan, şimdi de 18 Nisan’da lansman kampanyasını yayınlayarak yeni bir yolculuğa başlayan Param’ın teknoloji liderliğini üstlenmek için göreve hazır.