Teknoloji ve finansal hizmetleri birleştirerek kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıran Paycell, kullanıcılarına sunduğu kolaylıklara bir yenisini daha ekledi. Colendi A.Ş. tarafından sunulan bu hizmet sayesinde birikimlerini değerlendirmek isteyen Paycell’liler, artık uygulama içerisinde yer alan “Yatırım İşlemleri” menüsünden altın ve gümüş alım satım işlemlerini gerçekleştirirken, bu ürünlerin güncel fiyatlarını anlık olarak takip edebilecek. Kullanıcılar, yatırım işlemleri için Paycell Kart’larındaki bakiyeyi kullanırken kartlarında bakiye olmasa dahi Turkcell faturalarına yansıtarak da birikim yapabilecekler.

Türkiye’nin yeni nesil dijital ödeme platformu Paycell, kullanıcılarının yatırım işlemlerini artık çok daha kolay ve hızlı bir deneyim haline getiriyor. Paycell uygulaması içinde altın ve gümüş gibi yatırım ürünlerinin alım ve satım işlemleri saniyeler içerisinde tamamlanıyor. Üstelik kullanıcılar dilerlerse çok küçük tutarlarda da alım satım işlemi gerçekleştirebiliyorlar. Bu sayede küçük tutarlarda paralarını değerlendirip, birikim yapabiliyorlar.

Paycell kullanıcılarına, ihtiyaç duydukları tüm finansal ürünleri tek bir platform üzerinde ve üstün bir müşteri deneyimi hedefiyle sunmak için, uygulamayı her geçen gün yeni servis ve çözümlerle zenginleştirdiklerini ifade eden Paycell Genel Müdürü Serhat Dolaz konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Paycell her geçen gün gelişerek, ürün ve hizmet çeşitliliği açısından alanındaki en zengin platform olmayı sürdürüyor. Çok küçük miktarlarla bile yatırıma elveren bu yeni hizmet sayesinde kullanıcılarımıza ödeme hizmetlerinde hız, kolaylık ve Turkcell güvencesini bir arada sunmayı hedefledik. Yatırım işlemlerini gerçekleştirmek için sunduğumuz ödeme hizmetlerinin çeşitliliğini, yeni iş birliklerinin yanı sıra yeni ürün ve servislerle de artırmayı hedefliyoruz.”

Paycell hakkında

Tüm operatör müşterilerine açık, Türkiye’nin en kapsayıcı ödeme platformu olan Paycell, nakitsiz topluma geçişte sektöre öncülük etme vizyonuyla oluşturduğu ödeme çözümleriyle müşterileri ve tüm paydaşları için sürekli değer yaratmaya devam ediyor. Kolay ve güvenli ödeme çözümleriyle kullanımı her geçen gün yaygınlaşan Paycell, 2021’de yıllık yüzde 41 artışla 6,6 milyon kullanıcıya ulaştı. Paycell’in tüm servislerindeki işlem hacmi ise yıllık yüzde 49 artarak 14 milyar TL olarak gerçekleşti.