E-ticaret alanında sunduğu gelişmiş ve çözüm odaklı servisleri ile hizmet veren iPara, Ramazan ve bayram alışverişine damgasını vurdu. Nisan ayında 730 milyon TL ciro açıklayan iPara, geçen yılın aynı dönemine göre işlem adedini de 9 kat artırdı. 

Türkiye’nin ilk online ödeme hizmeti sağlayan şirketi iPara, gittikçe daha da büyüyen e-ticaret dünyasındaki yükselişini sürdürüyor. Yeni ürün ve hizmetlerle 2022 yılına hızlı bir başlangıç yapan iPara, Ramazan ve bayram alışverişinin yaşandığı Nisan ayında rekor kırdı. Nisan ayında 730 milyon TL ciro elde eden iPara, geçen yılın aynı dönemine göre cirosunu %340 artırdı.  iPara, geçen yılın aynı dönemine göre ise işlem adedini 9 kat artırdı. Kullanıcılar en fazla işlemi Sanal POS çözümü üzerinden gerçekleştirdi.

10 yıldır güvenli alışverişin adresi 

iPara Satış ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alp Özgen, “Türkiye’de 10 yıldır güvenli alışverişin adresi olmak ve sunduğumuz çözümlerle e-ticaretin büyümesine öncülük etmek üzere yolumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Yenilikçi ürün ve hizmetlerimiz, deneyimli ekibimiz ve güçlü teknolojik altyapımız sayesinde işletmelerin e-ticaret tarafında daha başarılı sonuçlar elde etmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geldiğimiz noktada elde ettiğimiz başarı mutluluk verici. Önümüzdeki dönemde günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun yeni çözümlerimizle müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın da yanında olmaya devam edeceğiz”  dedi.