Bu yıl 11’incisi gerçekleşen Sigorta Haftası kapsamında düzenlenen “Türkiye Uluslararası Sigorta Zirvesi”, 23-24 Mayıs 2022 tarihlerinde uluslararası katılımcılar ve kapsamı oldukça geniş bir program ile başlıyor…

Türkiye Sigorta Birliği öncülüğündeki etkinlik İstanbul Swissotel the Bosphorus’ta düzenlenirken zirvenin ilk günü www.bloomberght.com’dan canlı olarak izlenebiliyor.

Etkinlik 23 Mayıs sabahı, Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli’nin açılış konuşmasıyla başladı. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkan Vekili Ali Ersoy ile T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sn. Murat Zaman’ın açılış konuşmalarının ardından “Sigortanın Geleceğine Dair Global Federation of Insurance Associations (GFIA) Perspektifi”, Don Forgeron – GFIA Başkanı’nın sunumu yoğun ilgi gördü…

Günün devamındaki ilk panelde, “Sigorta Pazarları ve Emeklilik Yatırım Fonlarının Pandemi Sonrası Değerlendirilmesi: Yeni Fırsatlar” başlığı altında Özgür Obalı, Michaela Koller, Mehmet Üvez, Margarita Antonaki, Robert Neill ve Robert Gordon konuşmacı olarak yer alıyor.
2. panel “Sigortacılar İçin İklim Değişikliği Sorunu ve Sürdürülebilirlik” başlığı altında Gökhan Özertan, Antoine Denoix, Marc Hartenbach, Paul Clark ve Charbel Moussa’yı ağırlıyor…

23 Mayıs’taki ilk günün öğle saatlerinde Dr. Sertaç Doğanay’ın konuşmasının ardından 16:30’da, FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı’nın yönetimindeki “Sigorta ve Bireysel Emeklilik Sektöründe Yapay Zekanın Geleceği ve Insurtech” başlıklı 3. panel kapsamında Jan W. Myszkowski, Bernd Scharrer, Jean-Christophe Gard ve Timothy Vandewattijne konuklar oluyor.

Etkinliğin 24 Mayıs 2022 programı paneller, Bloomberg HT Fokus programının etkinlik alanından canlı yayını, Dr. Hakan Yurdakul’un konuşmasının ardından Türk Sigorta Birlikleri Arasında Mutabakat Zaptı Töreni ile tamamlanıyor.

Etkinlik konuşmacıları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Program detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

Almanya'nın Nurnberg şehrinde doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Çalışma hayatına Western Union'da iletişim departmanı ile başladı. NewTech, MacLine, PhotoLine, iPad&iPhone Mag gibi teknoloji dergilerinde ve ShiftDelete.Net'te yazı işleri müdürlüğü yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde tüm yayınlardan sorumlu genel yayın yönetmenliği görevini üstlendi. Kendi medya ve içerik ajansında çalışmalarını sürdüren Verdi, 2022 itibarıyla FinTech İstanbul platformunun genel yayın yönetmenidir.