Saat ve moda aksesuarları tasarlayan İsviçre merkezli TAG Heuer, müşterilerinin kripto para ödeme seçeneğini kullanarak ürün satın almalarına imkan tanınacağını duyurdu.

TAG Heuer; Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Shiba Inu’nun aralarında yer aldığı başlıca kripto para birimleri ile ABD dolarına sabitlenmiş beş stablecoin seçti. Firma, müşterilerin işlem başına 10.000 ABD dolarına kadar kripto para birimi kullanarak ödeme yapabileceğini not düştü. Bu kapsamda tüketiciler mağazalardan ürün satın alabilecek. Ayrıca e-ticaret müşteri tabanına bu yeni ödeme özelliğini getirmek için Bitpay ile çalışıldığı açıklandı.

Basın açıklamasında şirket içi ekipleri aracılığıyla ve Bitpay’in desteğiyle bu yeni finans dünyasına mümkün olan en iyi şekilde girme kapasitesine sahip olduğunu vurgulayan TAG Heuer, yeni kripto ödeme özelliğinin Web3 evrenlerinde geliştirmeyi planladığı birkaç heyecan verici projenin sadece başlangıcı olduğuna işaret etti.

Hedefte Web 3.0 var…

Ek olarak TAG Heuer, Web3’e girmeyi planladığını duyurdu. Web3 için daha geniş ve uzun vadeli bir strateji geliştirildiği ve bunun markanın blockchain teknolojisi, NFT’ler, e-ticaret ve perakende alanlarında pek çok yolla aktive olmasını sağlayacağı kaydedildi.

Son olarak köklü saat markası, lüks bir marka olarak Web3’e girişin “bir hedef olarak” mükemmellik standartlarını karşılaması gerektiğini de belirtiyor.