Mastercard, Picus Security’ye yatırımda bulundu. İşte konuya ilişkin ilk detaylar…

Mastercard, iş siber güvenliğindeki siber tehditleri önleme ve tespit boşluklarını belirleme esaslı bir programın parçası olarak Picus Security‘den hisse aldı. Söz konusu yatırımın finansal detayları ise henüz kamuoyuyla paylaşılmadı.

Picus Security, kuruluşların siber güvenlik tarafındaki etkinliğini ölçmek ve iyileştirmek için 3 bin 500’den fazla gerçek dünya tehdit senaryosunu baz alan simülasyon ürünleri ile tanınıyor.

Öte yandan Mastercard, Türk siber saldırı simülasyonu platformunu yeni bir lansman ile Cyber ​​Front markası altında kullanıma sunacağını kaydetti.

“Müşterilerin dijital dönüşümdeki fırsatları ve zorlukları benimsemelerine yardımcı oluyoruz. Veri ihlallerinin artan maliyeti göz önüne alındığında, etkin siber güvenlik bu listenin başında geliyor,” diyen Mastercard’ın veri ve hizmetler başkanı Raj Seshadri sözlerini şöyle sürdürüyor: “Kuruluşların yalnızca sağlam güvenlik unsurlarına değil, gelecekte de dirençli kalabilmek adına testler yapmaları, öğrenmeleri ve uyum sağlamaları gerekiyor. Picus Security’ye yaptığımız yatırım ve Cyber ​​Front’un lansmanı müşterilerimiz, çalışanlar ve en nihayetinde kullanıcıları için daha iyi sonuçlar ve daha hızlı, daha akıllı siber güvenlik kararlarını mümkün kılacak.”

Picus Security gelişmeyi Twitter üzerinden duyurdu.

Alper Memiş’in kurucu ve CEO’su olduğu şirket, daha önce de Turkven, Endeavor, Social Capital, act ve Earlybird Digital East’ten yatırım almıştı.

Picus Security’nin Ankara’nın yanı sıra Singapur, Birleşik Krallık ve ABD’de de ofisleri bulunuyor.

KaynakFinextra