Berlin merkezli B2B şimdi al sonra öde girişimi (BNPL) ​​Mondu, Valar Ventures liderliğinde gerçekleştirilen 43 milyon dolarlık A Serisi finansman turunun ardından Avrupa genelinde hizmet verecek.

İlk yatırımcılar Cherry Ventures, FinTech Collective, Klarna, Zalando ve SumUp’tan teknoloji girişimcileri ve üst düzey yöneticiler, A Serisi’nde Mondu’yu desteklemeye devam ettiler. Şirket bugüne kadar 57 milyon $ değerinde fon topladı.

Mondu’nun BNPL ürünü şu anda çevrimiçi satıcıların ödeme sürecine doğrudan entegrasyon yoluyla esnek ödeme koşullarına izin veriyor. Bir ticari müşteri, sunulan ödeme yöntemlerinden birini kullanmaya karar verirse, Mondu ödemelerin ve ilgili hizmetlerin işlenmesini koordine ediyor.

Firma geçen ay Raisin Bank ile bir bankacılık iş birliği sağladı. Bu iş birliğine gelecekte taksitli ödemeler için yeni bir seçenek ekleyecek ve satıcı kasası aracılığıyla ertelenmiş ödeme tarihleri ​​belirleyecek.

Mondu’nun kurucu ortağı ve CEO’su Philipp Povel şunları söyledi:
“B2B BNPL, tüketici BNPL pazarının arkasında olsa da yalnızca Avrupa ve ABD’de küresel tüketici BNPL pazarından daha büyük olan 200 milyar dolarlık bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Bu A Serisi finansman turunun, Avrupalı ​​ve ABD’li yatırımcılarımızın desteği, bu yıl içinde Avrupa’da daha fazla genişlemeden önce ürün ve müşteri erişimimizi hızla ölçeklendirmemize destek olacak.”

Geçen yıldan bu yana, Mondu ekibine 100’den fazla çalışan dahil oldu ve yeni finansman turunun bir parçası olarak, uluslararası genişlemeyi başlatmayı planlıyor. İlk lansman ise Avusturya pazarında yapılacak.

KaynakFinextra