2021’de kurulan BaaS girişimi BKN301, aldığı 15 milyon Euro’luk yeni yatırım ile 63 milyon Euro değerlemeye ulaştı…

BaaS (Servis Modeli Bankacılığı) iş modelini en özet şekilde “bankaların bankacılık hizmetlerini, banka dışı şirketlerin uygulamaları veya internet siteleri üzerinden müşterilere sunması” olarak tanımlayabiliriz. Bu kapsamda dijital ödemeler ve BaaS girişimi BKN301, Abalone Group liderliğindeki A Serisi yatırım turunda 15 milyon Euro topladı. 63 milyon Euro değerlemeye ulaşan BKN301’in yatırım turuna ayrıca PayU, Azimut Digitech Fund, CRIF ve GNB Swiss Investments katıldı.

Sadece 1 yaşındaki BKN301, BaaS ve dijital e-para platformu modeli aracılığıyla üçüncü tarafların finansal, ödeme ve token hizmetleri sunmasına olanak tanıyor. Girişim; Afrika, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’nın hızla büyüyen pazarlarına odaklanıyor.

Yatırımın ardından San Marino merkezli BKN301’in CEO’su Stiven Muccioli şunları söyledi: “Bu yeni turun son derece deneyimli yatırımcıların desteği ile kapatılması, her zaman hızlı büyüyen pazarlara odaklanan projemizin geçerliliğini teyit ediyor. BKN301 grubu, yüksek gelişme potansiyeline sahip ülkelere mükemmel FinTech çözümleri ve entegrasyonlar sağlamaya devam edecek.”

BaaS hakkında daha fazla ayrıntı için buraya tıklayabilirsiniz.

KaynakFinextra