Crypto.com’a Google Pay entegrasyonu geliyor. İşte detaylar…

Kripto para borsası Crypto.com, Android işletim sistemine sahip cihaz kullanan kimselerin Google Pay ile platform üzerinde işlem gerçekleştirebilmesine imkan tanıyacak. Böylelikle Crypto.com kullanıcıları yeni bir ödeme yöntemine merhaba demiş olacak.

Google Pay’in eklenmesiyle birlikte 50 milyon olduğu kaydedilen Crypto.com müşterisi, 250’den fazla kripto para biriminden dilediklerini satın alma, ödeme yapma ve para çekme gibi işlemler için hesaplarına bağlı Visa veya Mastercard banka kartlarını kullanabilecekler.

Crypto.com’a Google Pay entegrasyonunun 25 Temmuz haftasında geleceği kaydedildi.

Google Pay, Google’ın dijital cüzdanı ve ödeme platformu. Kullanıcıların desteklenen web sitelerinde, mobil uygulamalarda ve Play Store gibi hizmetlerde ödeme yapabilmesini esas alıyor.

Öte yandan Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com’un operasyon sahasını genişlettiği haberi de paylaşıldı. Platform Yunanistan ve Dubai dahil olmak üzere birçok ülkede faaliyet göstermek için lisans almış durumda.

Crypto.com, geçtiğimiz aylarda yeni reklam filmi ile ülkemizde de çokça konuşulmuştu. ABD’li ünlü aktör Matt Damon’ın yer aldığı reklam filmi, Oscar ödüllü yönetmen Wally Pfister tarafından çekilmişti. Sosyal medyada ses getiren reklam filmi, platformun bilinirliğine önemli ölçüde katkı sağlamıştı.

Son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında Coinbase, Apple Pay desteğini kullanıma sunmuştu.

Kaynakblockchain.news