Revolut, 80 farklı kripto para biriminin alınabileceği, satılıp, tutulabileceği yeni hizmetini Singapur’da başlattı…

Singapur’daki Revolut kullanıcıları artık 80 farklı kripto para biriminden istediklerini alıp satabilecek… Bu noktada kullanıcılar, altın ve gümüş dahil 27 farklı para birimini kripto para birimlerine dönüştürebilecek. İşlemlere ilişkin ücretler ise müşterinin Revolut hesabının özelliğine göre belirlenecek. Bu kapsamda standart hesap sahipleri için yüzde 2,5; premium ve metal hesap sahipleri ise yüzde 1,5 oranında işlem başına ücret ödeyecek…

Konuyla ilgili olarak Revolut Singapur varlık ve ticaret müdürü Deepak Khanna, “Müşterilerin kripto para birimiyle ilgili eğilimleri ve riskleri daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için önümüzdeki aylarda eğitim özellikleri sağlamayı planlıyoruz,” diyerek şöyle devam etti: “Singapur’daki düzenleyicilere ve proaktif sektör katılımına inanıyoruz. Bunlar müşterilere en yüksek standartlarda hizmet sağlamanın anahtarıdır.”

Müşteri odaklı teklifleri ile tanınan Revolut, pandeminin ardından müşteri tabanını ciddi ölçüde artırdı. Singapur’da kullanıcı sayısı sürekli artan FinTech, ayrıca son bir yılda gelirlerinin yüzde 100’ün üzerinde arttığını açıkladı. Bu tablonun küresel ölçekteki durumuna katkı sağladığı kaydedildi.

Singapur, kripto para borsaları ve bu yöndeki işlemlere yönelik çalkantılı bir dönemi geride bıraktı. Zira Güneydoğu Asya ülkesinde Terraform Labs, Vauld Group ve Three Arrows Capital, ard arda çöktü.
Hepsi Singapur ile bağlantılı olan kripto şirketlerinin akıbetinin ardından ülkedeki para otoritesinin tüketicileri korumak için temkinli kararlar aldığı görüldü. Revolut’un adımı da tüketicilere yönelik yeni bir çözüm görünümünde.

Kaynakblockchain.news