BXM Link AG’ye, İsviçre özdenetim kuruluşu Financial Services Standards Association (VQF) tarafından üyelik onayı verildi. VQF üyeliği, BXM Link AG’nin İsviçre’deki AML süreçleriyle ilgili tüm gereksinimlere uygun olarak çalıştığını doğrularken, BitMEX Link’in hizmet sunmaya başlamasına da olanak tanıyor.

 Federal Finansal Piyasa Denetleme Kurumu FINMA’nın resmi olarak tanıdığı, İsviçre özdenetim kuruluşu (SRO) Financial Services Standards Association (VQF), BXM Link AG’ye üyelik onayı verdi. BXM Link AG’ye verilen ve son birkaç düzenli kontrolden hemen sonra tamamen sonuçlandırılacak olan VQF üyeliği, BitMEX’in İsviçre’nin kara para aklamayla mücadele gerekliliklerine uygun olarak çalıştığını da doğrulamış oluyor. Bu gelişme, BitMEX’in dünyadaki yargısal açıdan kilit bölgelerde yer almaya çalışmasından dolayı da önemli bir adımı temsil ediyor.

2022’nin başında Zürih’te kurularak ilk Avrupa ofisi olan borsanın yerel ekibi, BitMEX Link’in bölgede faaliyetlerine başlamasına yönelik sinyaller veriyor. BitMEX Link, BitMEX Group’un dijital varlıkların ticareti için yenilikçi bir aracılık hizmeti sağlıyor. Spot, yapılandırılmış ürünler ve OTC’yi kapsayan planlanmış bir dizi hizmetle; trader’ları, profesyonel yatırımcıları ve kurumları tek bir yerde toplamayı ve kripto piyasasına şeffaf, basit ve güvenli bir erişim imkanı getirmeyi amaçlıyor.

“VQF üyeliği bizim için önemli bir kilometre taşı”

Üyelik onayı hakkında açıklamalarda bulunan BitMEX CEO’su ve BXM Operations’ın kurucusu Alexander Höptner, “İsviçre, bizim gibi sorumlu bir şekilde büyüyen, yenilikçi şirketler için çekici bir destinasyonun tüm ayırt edici özelliklerine sahip, etkileyici bir kripto ekosistemi inşa ediyor. İsviçre’ye yaptığımız yatırımı; sunduğumuz hizmetleri genişletmek ve küresel etkimizi bir adım ileri taşıyabilmemiz açısından çok önemli görüyoruz. VQF üyeliği de bu yolda kritik bir adım ve dünyanın dört bir yanındaki kritik yargı bölgelerinde kabul görmüş bir işletme olma çabalarımızda bizim için önemli bir kilometre taşı” dedi.

İsviçre’deki faaliyetlerine ilişkin görüşlerini aktaran BitMEX Link CEO’su ve BitMEX’in İsviçre ofisi başkanı Ivo Sauter, İsviçre, büyüyen bir blok zinciri ekosistemi ve gelişmiş bir kurumsal çerçeveye sahip olması sebebiyle bölgesel bir cazibe noktası olarak biliniyor. Bu bilinirlik, Avrupa’da göstereceğimiz ilk varlık için burayı doğal bir seçim haline getirdi. Biz de bunun farkına vardığımızdan beri çok çalışıyoruz. VQF üyeliği, İsviçre AML yönetmeliklerine uygun olarak BitMEX Link’i geliştirmeye devam etmemize ve önümüzdeki aylarda daha fazla iş fırsatı yaratmamıza olanak tanıyacak.” dedi.

BitMEX Grubu, kripto ürünlerine erişim için tek noktadan bir mağaza kurma konusundaki iddialı hedefini sürdürüyor. Yeni VQF üyeliği, şirketin Avrupa kripto dünyasında önemli bir merkez haline gelen İsviçre’deki operasyonlarını da destekler bir nitelik taşıyor.