Londra ofisini açan Fimple; Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere diğer coğrafyalara doğru genişlemek istiyor…

Fintech sektörü son dönemde küresel yatırım ekosistemindeki payını bir hayli artırdı. Bu yılın başlarında faaliyete geçen ve artık Londra’da da bir ofisi bulunan İstanbul merkezli Fimple buna iyi bir örnek. Zira FinTech girişimi şimdiden 2 milyon dolar yatırım elde etti ve yetkililerinin açıklamasına göre küresel genişleme için iddialı planları var.

Fimple, özellikle dijital bankalar ve finansal kurumlar için özel olarak tasarlanmış “doğal” bulut tabanlı teknoloji çözümleri sunuyor.

Global arenaya ilk adım

Fimple’ın Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Dr. Mucahit Gündebahar, “Küresel FinTech ekosisteminin kalbi olan Londra’daki yeni konumumuzdan, uluslararası finans sektörünün ihtiyaçlarını, geniş kapsamlı gelişmiş bulut tabanlı teknoloji çözümlerimizle karşılamayı amaçlıyoruz” diyor ve ekliyor: “Yalnızca iki ay içinde, 2 milyon dolar değerinde yatırım çekmeyi başardık. Bu önemli yatırımlarla –Birleşik Krallık’taki stratejik konumumuzla birleştiğinde– şimdiden küresel arenaya ilk adımı atmış durumdayız…”

Fimple şu anda, başta Avrupa pazarı olmak üzere küresel operasyonlarını hızlandırma sürecinde. Bu noktada Gündebahar, “Londra’dan Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika dahil olmak üzere diğer coğrafyalara doğru hızla genişlemeyi umuyoruz” diyerek şöyle devam ediyor: “2024 yılı tamamlanmadan biri Dubai’de olmak üzere Doğu Avrupa ve Basra Körfezi’nde bölge ofisleri açmayı planlıyoruz.”

Fimple, 2022’nin Mart ayında, yani sadece birkaç ay önce, FinTech dünyasında isim yapmış olan Mucahit Gündebahar ve Abdurrahman Çınar tarafından kuruldu.

30 deneyimli mühendisten oluşan bir ekibe sahip olduğu kaydediliyor. Devam eden büyümeyi göz önünde bulunduran girişim, bu yılın sonuna kadar personel sayısını iki katına çıkarmayı umuyor.

NOT: Girişteki görsel, Fimple Twitter hesabından alınmıştır.

KaynakFFNews