İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, ilgi ile takip edilen içerik üretim ve paylaşım platformu Tomorrow’un Hafta Sonu Önerileri isimli köşesine konuk oldu.

Her hafta yeni bir konukla LinkedIn üzerinden yayınlanan köşede Prof. Dr. Selim Yazıcı’ya ‘ne okumalı’, ‘ne izlemeli’ ve ‘ne dinlemeli’ soruları yöneltildi. Yanıtlar şöyleydi…

Ne okumalı?

Connected Business: Create Value in a Networked Economy

‘Yapay Zeka ve Nesnelerin Ekonomisi’nin egemen olduğu bir dünyada nasıl iş geliştirirsiniz?’ Sorusuna cevap aranan bu kitap, akademiden önde gelen akademisyenleri, yerleşik uygulayıcıları ve yanıtları analiz eden ve bunlara rehberlik eden düşünce lideri danışmanları bir araya getiriyor. Ayrıca okuyucuların, Vaka çalışmaları, kontrol listeleri, başarı faktörleri gibi hızlı gelişmeleri kavramasına da yardımcı olmaktadır.

Ne izlemeli?

Gelecekte (Netflix)

Uzman görüşlere başvurarak yeni teknolojik eğilimleri inceleyen bu belgesel dizisi, köklü değişiklikler yaratabilecek olanakları hayal etmemizi sağlıyor.

Gıda Suçları (Netflix)

2 sezon ve 12 bölümden olun bu belgesel dizisi, ne yediğimizi belirleyen gizli güçleri ortaya çıkarmak için gıda tedarik zincirlerinin tam merkezine giderek, bazı tatsız gerçekleri ortaya çıkarmak için her konuda ayrıntılı bir bölüm ortaya koyuyor.

Ne dinlemeli?

Kalben, Jabbar, Deeperise (Müzik)

Üç ayrı ve dinlemesi birbirinden keyifli öneriler…

Finansal Özgürlük (Podcast)

Finansal özgürlük yolunda size eşlik etmeyi planlayan bu podcast serisi, kişisel yatırımın nasıl yapılması gerektiğini, birikimlerin nasıl oluşabileceğini ve finansı basitleştirerek sunmaktadır.