Aktif Bank iştiraki olarak dünya genelinde 176 ülkede, 400 binden fazla işlem noktasıyla hizmet veren UPT’nin dijital dünyada ışık saçan UPTION uygulaması, UPTION Avrupa Hesabı’nı kullanıcıları ile buluşturuyor.

Aktif Bank iştiraki olarak dünya genelinde 176 ülkede, 400 binden fazla işlem noktasıyla hizmet veren uluslararası para transferi ve Türkiye’nin öncü ödeme ve elektronik para şirketi UPT’nin UPTION uygulaması, kullancılarına Avrupa’da IBAN tahsis etmeye başladı. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan müşterilerine Avrupa bölgesinde (tüm SEPA bölgesinde) geçerli bir IBAN tahsis eden UPTION, Avrupa Hesabı ile Avrupa’daki banka hesapları ile kolayca ve hızlı bir şekilde para transferi yapabilme imkânı taşıması açısından çok büyük kolaylık ve hız sağlıyor.

Avrupa’ya para gönderip Avrupa’dan para alan, işini tamamen dijital olarak yönetmek isteyenler için çok büyük avantaj sağlayan UPTION; yeni özelliği Avrupa Hesabı ile, dijital iş yönetiminde kolay ve hızlı çözümler sunuyor. UPTION Avrupa Hesabı özellikle Avrupa’ya hizmet sağlayan freelancer’ların, uzaktan çalışanların Avrupa’dan sağladıkları kazançlar için hızlı ve güvenli para transferini sağlayacak olması nedeniyle büyük önem taşıyor. Günümüzde en popüler para kazanma yollarından birisi haline dönüşen freelance çalışanlar için bu özellik çok büyük fayda sağlayacak.

UPT Genel Müdürü Hakan Özat, “Avrupa bölgesinden paralarını almakta zorlanan önemli bir kitlenin sorununu anlayıp ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan kullanıcılarımıza UPTION’da ücretsiz bir şekilde Avrupa hesabı sağlayarak Avrupa bölgesinde (tüm SEPA bölgesinde) geçerli bir IBAN tahsis edeceğiz ve bu sayede kolay bir şekilde para transferi gerçekleştirebilecekler. Kullanıcılarımız bu sayede artık Avrupa ülkeleri ile yapacakları para transferlerinde direkt olarak UPTION Avrupa Hesabı’nı kullanarak büyük bir avantaj elde edecekler. UPTION kullanıcıları tutardan bağımsız olarak sadece 1 EUR ödeyerek Avrupa’dan para alıp Avrupa’ya para gönderebiliyor. Avrupa’dan ödeme alma veya Avrupa’ya gönderim yapmada daha uygun bir alternatif bulunmuyor. Günümüzde en popüler para kazanma yollarından birisi haline gelen freelance çalışma sistemi, her geçen gün pek çok yeni kişinin tercihi olmayı sürdürüyor. Biz freelance çalışan insanlara da çok büyük fayda sağlamış oluyoruz” açıklamalarında bulundu.

Nasıl UPTION Avrupa Hesabı sahibi olunur?

Avrupa’da hesap açmak isteyen kullanıcıların tek yapması gereken UPTION uygulamasına girip “Hesaplarım” menüsünden “Avrupa’da Hesap Aç” tuşuna basmak ve başvuruda bulunmak. Kısa süre içinde başvuru değerlendiriliyor ve sonucu ile ilgili bilgi veriliyor. UPTION Avrupa Hesabı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kullanıcılar kolayca hesap açabiliyor, hesap açmak için oturum izni veya bizzat başvuru isteyen ülkelere gitmeye gerek kalmıyor ve Avrupa hesabındaki bakiye Türkiye’de kullanılıyor.

UPTION Avrupa Hesabı sahibi olmak isteyen kullanıcılar hesap açarken herhangi bir ücret ödemiyor. Kullanıcıların hesabına para geldiğinde işlem başına 1 EUR, hesabından para çıkışı olduğunda ise işlem başına yine 1 EUR işlem ücreti alınıyor.