Finberg Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Elgin, Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen Beyond etkinliğinde panelist olarak yer aldı…

Yunanistan’ın Selanik şehrinde düzenlenen Beyond etkinliğine panelist olarak katılan Finberg Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Elgin, bölgenin önemine ve ortak yatırımlara dikkat çekti. “Balkanların toplu bir ekosistem gibi davranarak hareket etmesi, bölgedeki girişimlerin hızlı gelişimi açısından büyük önem taşıyor,” diyen Elgin, şöyle devam etti:
“Balkan Girişim Sermayeleri, bölgelerindeki girişimlere ortak yatırımlar yapmaya teşvik edilmeli ve regülasyonlarla girişimlerin bu ülkeler arasında yatırıma ve iş olanaklarına erişimi kolaylaştırılmalı…”
İki ayrı panelde konuşan Elgin ayrıca, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir girişim ekosistemi yaratmanın önemine vurgu yaptı.

Beyond Expo, Selanik’i bölge açısından bir teknoloji ve inovasyon merkezine dönüştürmenin yanı sıra Yunanistan’ın dijital dönüşümüne yapıcı katkılar sunmayı hedefliyor.

Açık inovasyon, deneyim ve çok sayıda lansmanın esas alındığı Beyond, Güneydoğu Avrupa, Akdeniz ve MENA bölgelerini hedefliyor…

Finberg girişimleri Beyond Expo’da…

30 farklı ülkeden katılımın olduğu etkinlikte paneller ve workshop’ların yanı sıra etkileşim odaklı stant alanları da dikkat çekiyor. Bu kapsamda Beyond’a stantları ve ekipleriyle beraber katılan Finberg girişimleri, Balkanlar bölgesinin önde gelen firmalarıyla tanışarak iş birliği fırsatları buldu.

1 Ekim’e kadar devam edecek olan etkinlikteki panelleri canlı olarak izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.