Mevcut başkan Ryan McInerney’in 1 Şubat 2023’ten itibaren Visa’nın CEO’su olacağı duyuruldu.

2016’dan beri CEO görevini sürdüren Alfred F. Kelly Jr.’ın yerine mevcut başkan Ryan McInerney’in (üstte), 1 Şubat 2023 itibarıyla Visa’nın yeni CEO’su olarak atandığı duyuruldu. Kelly Jr., görev değişimi sonrasında Visa’nın Yönetim Kurulu Başkanı olacak.

McInerney başkanlık görevine başladığı 2013’ten beri Visa’nın küresel işletmeleri, finans kurumları, ortaklar/müşteriler, müşteri hizmetleri, ürün ve üye işyeri ekibi dahil olmak üzere çok sayıda departmanı denetlemekten sorumluydu.
McInerney, daha önce JPMorgan Chase’de tüketici bankacılığı bölümünde CEO olarak çalışmıştı. Genel itibarıyla 20 yılı aşkın süredir ödemeler ve bankacılık sektöründe üst düzey görevler yürütüyor.

Gelişme ile ilgili olarak Kelly Jr., “Visa’yı daha yenilikçi yöntemlerle para hareketinin merkezinde konumlandırmaya devam edecek daha iyi bir lider düşünemiyorum. Ryan, bu iş için sınırsız bir enerjiye ve tutkuya sahip. Başkan ve son altı yıldır yakın ortağım olarak Visa’nın nasıl çalıştığına ve bu sektörün sunduğu heyecan verici fırsatlara yakından aşina oldu.” dedi.

Son olarak Visa kısa süre önce, Katar’da başlayan FIFA Dünya Kupası için animasyonlu figürler içeren ön ödemeli kartlarını kullanıma sundu. Animasyonun, turnuvanın resmi maskotu La’eeb’i tasvir ettiğini belirtelim.

KaynakReuters