Fransız PropTech girişimi, ev sahibi olmak isteyenlere 100 bin Euro’ya kadar katkı sağlıyor…

Gayrimenkul finansmanı sağlayıcısı Virgil, 15 milyon Euro yatırım aldı. Yatırım turu daha önce de şirkete finansman sağlayan Alven, LocalGlobe ve Evolem’in yanı sıra Global Founders Capital liderliğinde gerçekleşti.
Yatırımda bulunan diğer isimler arasında Aquasourca gibi aile şirketleri ile Morning’den Clément Alteresco, Pegasus’tan Emmanuel Amon ve Lendable’dan Victoria van Lennep gibi melek yatırımcılar yer aldı.

PropTech girişimi, genç profesyonelleri hedef alıyor ve ev sahibi olma hayallerine katkıda bulunmak için 100 bin Euro’ya kadar katkı sağlıyor. İş modeli ise dairenin fiyatının yüzde 10’u kadar katkı karşılığında sonraki satıştan yüzde 15’lik kesiminin alınması şeklinde…

15 milyon Euro’luk yatırımın 7 milyon Euro’sunun finansmana ihtiyaç duyan müşterilerle birlikte gayrimenkul yatırımı yapmak için kullanılacağı bilgisi paylaşıldı.

3 yıl önce kurulan girişim, Fransa’nın başkenti Paris’te 10 bin kişiyi destekledi ve toplamda 50 milyon Euro’luk gayrimenkulü finanse etti.

Virgil’in kurucu ortakları Saskia Fiszel ve Keyvan Nilforoushan, “Hem genç aktif insanların hem de yatırımcıların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan çığır açıcı bir çözüm sunuyoruz” dedi.

PropTech (Türkçe’de gayrimenkul teknolojisi), bireyler ve işletmelerin gayrimenkul araştırması yapmasına, satın almasına, satmasına ve yönetmesine yardımcı olmak için bilgi teknolojisinin kullanılması şeklinde tanımlanıyor.

KaynakFinextra