Danışmanlık şirketi Flagship, “Top Neobanks in Europe and North America: State of Current Growth, 2022” başlıklı bir araştırma yazısı yayımladı.

Neobankalar, finansal hizmetlerde inovasyonun önemli bir itici gücü olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Danışmanlık şirketi Flagship tarafından yayımlanan yeni bir araştırma ile Avrupa ve Kuzey Amerika’daki en iyi neobankalar inceleniyor, ayrıca sektörel büyümeye ilişkin veriler paylaşılıyor.

2021’deki benzer araştırmanın çıktılarından yola çıkılarak 2022’deki gelişim ele alınırken; aynı zamanda Avrupa ve Kuzey Amerika’daki neobankaların sundukları teklifler karşılaştırılıyor…

Fintech’lerin ve neobankaların müşteri tabanlarında artış gibi olumlu sonuçlar göstermesi beklenirken ilgili araştırma yazısında, finansman ve müşteri tabanı faktörleri analiz edildikten sonra, üç temel bulguyu özetliyor:

  • En iyi neo-bankaların yarısından fazlası, yeni sermaye akışının ardından müşteri tabanlarını artırmayı başardı.
  • Üç neobanka (Bunq, Aspirasyon ve Current), fonlamada önemli bir artış olmaksızın müşteri tabanlarını genişletti.
  • İki neobanka (Dave ve Monese), sermaye artırımına rağmen müşteri tabanlarında herhangi bir büyüme yaşamadı…
Çalışmada dikkat çekici tablolar yer alıyor…

Daha fazlası için Top Neobanks in Europe and North America State of Current Growth bağlantısına tıklayarak PDF formatında, ücretsiz olarak inceleyebilir/indirebilirsiniz.

Dünyanın birçok ülkesinden “İlham Veren FinTech’leri” incelediğimiz bölüme buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.