Juniper Research, dikkat çekici yeni raporu ile B2B sınır ötesi ödemelerdeki gelecek beklentilerini paylaştı.

Juniper Research, “B2B Payments: Key Opportunities, Segment Analysis & Market Forecasts 2022-2027” raporunu yayımladı. Verilerin derlendiği 50’nin üzerindeki ülke arasında Türkiye’nin de bulunduğunu belirtelim.

Rapora göre B2B sınır ötesi ödemelerin toplam büyüklüğü 2024’te 40 trilyon dolara ulaşacak.

Söz konusu rakam 2022 için 27 trilyon dolardı. Bu noktadaki yüzde 50 civarındaki artışın e-ticaretin artan popülaritesi ile bağlantılı olacağı kaydedildi.

Juniper Research B2B sınır ötesi ödemeleri, uluslararası ölçekte ürün veya hizmetler için işletmeler arasında yapılan ödemeler şeklinde tanımlıyor.

Öte yandan ödemelere dair optimizasyon önerileri de aktarılıyor… Sınır ötesi anında ödemelerin, işlemlerin genellikle yavaş ve pahalı oluşu ile takip edilmesindeki güçlükleri ortadan kaldırdığı vurgulanıyor. Zira anında ödeme çözümleri bir işlemin 10 saniyen kısa sürede tamamlanmasını sağlayabiliyor.

B2B ödemeleri ve e-ticaret ödeme pazarında bir artış yaşanmakla birlikte işletmelerin ele alması gereken zorlukların söz konusu olduğunun hatırlatıldığı raporda dolandırıcılık gibi istenmeyen durumlara karşı dikkatli olunması gerektiğinin altı çiziliyor ve çeşitli önerilerilerde bulunuluyor.

Ücretli Juniper Research, B2B Payments: Key Opportunities, Segment Analysis & Market Forecasts 2022-2027 raporu hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

KaynakFintech Global