Bank of Scotland (İskoçya Bankası), kullanıcılarına mobil uygulama üzerinden kumar için aylık limit belirleme özelliği sundu.

Bank of Scotland, kumar oynayan müşterileri için banka kartına aylık limit belirleme özelliği getirdi.

Kullanıcılar böylelikle kumarda ne kadar harcama yapabileceklerine dair bir sınır ekleyebiliyor. Dolayısıyla Bank of Scotland, bu konuda kişiselleştirme imkanı sunan İskoçya’daki en son kurum oluyor.

Online, telefonla ya da şahsen yapılan kumar harcamalarında belirlenen limite ulaşılması halinde bir tür blokaj geliyor ve yeniden devam edilebilmesi için 48 saat beklenmesi gerekiyor.

GamCare isimli sosyal yardımlaşma kurumundan Anna Hemmings, “Birçok hane bütçeleri hakkında daha dikkatli düşünmek zorunda, Bank of Scotland’ın uygulama içi kumar harcama limiti özelliğini kullanıma sunması, kumarın zararlarına karşı en savunmasız bireylere önemli bir kontrol aracı sağlayacaktır.” Diyor.

İskoçya’da her 5 yetişkinden 2’si aşırı miktarda kumar oynuyor

Son dönemde İskoçya’da yapılan dikkat çekici bir araştırma her 5 yetişkinden 2’sinin aşırı miktarda kumar oynadığına işaret etti. Ayrıca katılımcıların 1000’de 3’ünün kumarı bir ‘sorun’ olarak kabul ettiği kaydedildi.

KaynakFinextra