Hindistan’da online para transferi dendiğinde akla gelen ilk şirket olan PhonePe, perakende devi Walmart Walmart’tan yatırım aldı.

ABD’li perakende devi Walmart, Hintli mobil ödeme uygulaması PhonePe’ye 200 milyon dolar yatırım yaptı. Walmart 2018’de de PhonePe’den pay almıştı ve son adımı ile birlikte en büyük yatırımcısı olmaya devam ediyor.

Son dönemin öne çıkan Hintli FinTech’lerinden PhonePe, böylelikle devam eden turda elde ettiği yatırım miktarını 650 milyon dolara çıkarmış oldu. Şirket, geçtiğimiz Şubat ayında da Tiger Global ve Ribbit’ten 100 milyon dolar yatırım almıştı.

“Walmart’a teşekkür etmek istiyoruz.”

Yatırımın ardından kısa bir açıklama paylaşan PhonePe’nin kurucusu ve CEO’su Sameer Nigam, “En büyük yatırımcımız olan Walmart’a uzun vadeli hedeflerimizi desteklemeye devam ettiği için teşekkür etmek istiyoruz. Yeni teklifler oluştururken büyümemizin bir sonraki aşaması için heyecanlıyız.” Dedi.

Öte yandan Hindistan’daki online para transferlerinin aylık hacmi 8 milyar işleme ulaştı. PhonePe’de, bu işlemlerin yüzde 50’sini gerçekleştiriyor, ayrıca son 1 sene içerisinde gerçekleşen işlemlerin toplamının 1 trilyon seviyesinde olduğu kaydediliyor.

Güncel değerlemesi 12 milyar dolara yaklaşan PhonePe, Hindistan’da Google Pay, WhatsApp ve Paytm ile rekabet halinde.

Son olarak PhonePe’nin merkezini Singapur’dan Hindistan’a taşıma sürecinde olduğu biliniyor.

KaynakFinextra