Ek gelir elde etmenin yolları her zamankinden fazla merak ediliyor…

Google üzerinden gerçekleştirilen web aramaları, belirli konulardaki ilgi düzeyine işaret etmesi açısından önem taşıyan veri kümeleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda Birleşik Krallık’ta CMC Markets tarafından detaylı bir araştırma gerçekleştirildi ve ‘ticarete nasıl başlanır’ şeklindeki Google aramalarının rekor düzeyde arttığı sonucuna ulaşıldı.

Araştırma çıktılarına bakılırsa ‘ticarete nasıl başlanır’ aramaları, 2004 yılına kıyasla yüzde 200’den fazla artmış. Benzer şekilde ‘hisse senedi alım satım ipuçları’ aramalarında da benzer bir trend kaydedilmiş durumda.

Ayrıca hisse senedi alım satımına ilişkin podcast’lere yönelik “sürekli artan bir ilgi” olduğu da dikkatlerden kaçmıyor.

Google arama verilerinin esas alındığı araştırmaya göre ülkede en fazla merak edilen podcast yayıncıları Phil Town tarafından sunulan InvestED, Michael Batnick’in ev sahipliği yaptığı Animal Spirits ve TV sunucusu Jim Cramer’in başını çektiği Mad Money şeklinde sıralanıyor.

Online hisse alım satımı, Birleşik Krallık’ta özellikle koronavirüs salgını sırasında patlama yaşadı.

Bu dönemde online platformlara yönelik ilgide artış görüldü. Buna karşın 2022’nin ikinci yarısına gelindiğinde ilgide azalma öne çıktı.

Bununla birlikte son yıllarda Birleşik Krallık’ta genel itibarıyla gelir elde etmeye yönelik araştırmaların önemli ölçüde arttığı gözleniyor.

KaynakFinextra