Nakit ve banka hesaplarımızdaki bakiyeler gibi geleneksel değer değişim araçlarını geride bıraktığımız son yıllarda dijital ödemeler artarken Türkiye’de de kredi kartı işlem sayıları dünya genelindeki sıralamada 6’ya yükseldi. Dijital bankacılıkta aktif bireysel kullanıcı sayısı giderek tırmanırken tüketicilerin güvenlik ve ödeme kolaylığı gibi ihtiyaçlarını karşılamak da önem kazanıyor.

Finansal kuruluşlar Finartz’ın Secureartz ACS ürünü ile e-ticaret ödemelerini güvenli hale getirirken riskli gördükleri işlemler için kullanıcılarına mobil uygulamaları üzerinden özelleştirilmiş bir doğrulama deneyimi sunabiliyorlar. Ayrıca kural tabanlı SecureScore RBA uygulaması ile hem risk analizi yapılabiliyor hem de Visa Digital Authentication Framework gibi şema programlarına tam uyumluluk sağlanıyor.

Veri güvenliği standartlarına uyum ve hassas verinin korunması konularında sektörde öncü bir rolü olan Finartz, PCI DSS ve PCI 3DS uyumlu 3D Secure ürünleri ile kart sahibi bilgilerinin korunmasını sağlarken uyumlu çalışabildiği üçüncü taraf çözümleri de çeşitlendirmeye devam ediyor. Desteklediği Donanımsal Güvenlik Modülleri (HSM) arasına Thales payShield 10K’den sonra Procenne ProCrypt’i de ekleyerek müşterilerinin beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Finartz ve Procenne işbirliğinde güvenli elektronik ödeme işlemleri için yeni bir adım atıldı.

Kullanıcı doğrulama alanında Türkiye’nin en deneyimli ekibine sahip Finartz ile modüler ve ölçeklenebilir HSM çözümleriyle fark yaratan Procenne kendi alanlarındaki bilgi birikimlerini birleştirerek ödeme endüstrisi için esnek ve yüksek performanslı bir çözüm sunuyorlar.

Secureartz ACS, dijital anahtarları ve diğer hassas kriptografik işlemleri korumak ve yönetmek amacıyla tasarlanmış özel bir cihaz olan Donanım Güvenlik Modülleri’ni (HSM) kart sahibine ait hassas verilerin şifrelenerek güvenliğini sağlamak için kullanıyor. HSM konusundaki derin bilgi birikimiyle anahtar yönetimi gibi operasyonel işlerin ACS’in yönetim panelinden yapılmasına olanak sağlayarak kullanıcılarına büyük bir kolaylık getiriyor.

Finartz olarak kullanıcı deneyimi ve ödeme güvenliği arasında mükemmel bir denge kurmayı hedefliyoruz. Hem müşterilerimizin ödeme işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak, hem de hassas verilerin güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için çözümlerimizi sürekli geliştirerek ilerliyoruz.