Dijitalleşmeyi hedefleyen kurumlara kaliteli ve güvenilir hizmetler sunan İşNet, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarına özel olarak tasarlanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası onaylı “bluuty Finans” hizmetini sunmaya başladı.  

Gartner’a göre 2027 yılına kadar kurumların %50’sinden fazlası iş insiyatiflerini hızlandırmak için bulutu tercih edecekler. İşNet bluuty Finans Topluluk Bulutu ile finans sektörüne özel olarak tasarlanan, güvenlik seviyesi arttırılmış, regülasyon ve denetimlerle tam uyumlu, ölçeklenebilir, esnek ve yüksek performanslı bir bulut platformu sunuyor. Bluuty Finans üzerinde her bir kuruluş için altyapı kaynakları mantıksal olarak ayrıştırılıyor ve talepleri doğrultusunda ilgili kuruluşa tahsis ediliyor. Tahsis edilen bu kaynak ihtiyaç doğrultusunda ölçeklenerek kolayca arttırılabiliyor. Bu sayede kuruluşlar ilk günden ihtiyacı olmayan altyapı kaynakları için herhangi bir yatırım yapmak zorunda kalmayacağı gibi, uzun süren teknoloji değerlendirmeleri ve tedarik süreçleri için zaman kaybetmiyorlar.

Türkiye’de bulunan ve dünya standartlarına uygun olarak hizmet sağlanan İşNet Veri Merkezleri’nde barındırılan bluuty Finans, birincil ve ikincil sistemleri üzerinde kuruluşların ihtiyaçlarına yönelik ideal yapıyı bulutun esnekliği ile kısa sürede kullanıma hazır hale getiriyor. Bilişim dünyasının ayrılmaz parçaları olan güvenlik, yüksek erişilebilirlik, operasyonel süreç devamlılığı, hizmet yönetimi, verimlilik gibi konuların yüksek hizmet kalitesi ile tek çatı altından sunulmasını sağlıyor.

Regülasyonlara Uyumu Kolaylaştırıyoruz!

bluuty Finans hakkında görüşlerini dile getiren İşNet Genel Müdürü Mehmet F. Can: “Doğru yeteneğe, doğru zamanda ulaşmak, teknolojik imkanları olabildiğince esnek ve hızlı kullanmak ve elbette bütün bu talepleri gerçekleştirirken de regülasyonlara tam uyum sağlamak çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca finans kuruluşlarına özel olarak tasarlanan, güvenliği her zaman odağında bulunduran, denetimlere ve regülasyonlara tam uyum içinde olan bluuty Finans üzerinden hizmet alacak kuruluşlara regülasyon uyumunu kolaylaştırma ve hızlandırma konusunda büyük fayda sağlayacağımızı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.