Londralı ödeme ağ geçidi girişimi Volt, aldığı 60 milyon dolarlık yatırımla dikkat çekti. İşte detaylar…

Birleşik Krallık merkezli *ödeme ağ geçidi Volt (https://www.volt.io/), 60 milyon dolar yatırım aldı. Seri B yatırım turuna IVP liderlik ederken diğer katılımcılar CommerzVentures, EQT Ventures, Augmentum Fintech ve Fuel Ventures oldu.

2019’da kurulan Volt, Avrupa’da Açık Bankacılık ödemelerine sorunsuz erişim sunarak Birleşik Krallık ve AB genelinde 5000’den fazla bankayı birbirine bağladı. Yeni nesil hesaptan hesaba ödeme altyapısını tek erişim noktasında bir araya getiren girişim, 2023’te de Brezilya, ABD ve Avustralya pazarlarına giriş yaptı.

Yeni yatırımla genişlemeye hız kazandırılacağı kaydedildi.

Yatırımın ardından açıklamada bulunan IVP’nin ortağı Angela Zhu, “ABD dahil 70’ten fazla ülke RTP sistemlerine geçerken, perakendeciler anında, güvenli ve uygun maliyetli A2A ödemelerinin muazzam faydalarını görüyor,” diyerek şöyle devam etti:
“E-ticaret işlemlerinde A2A ödemelerinin hacminin 2026 yılına kadar 757 milyar dolara ulaşması bekleniyor ve Volt, ödemelerin geleceğini küresel ölçekte yeniden tanımlamak için çok iyi bir konumda.”

* Payment gateway veya Türkçe karşılığı ile ödeme ağ geçidi, özetle müşterinin ödeme yapmasını ve işletmenin ödeme almasını sağlayan sistemdir.

KaynakFinextra