Merakla beklenen CBDC Conference, 12-14 Eylül tarihleri arasında Wyndham Grand Istanbul-Europe’da düzenlenecek. İşte detaylar…

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC – Central Bank Digital Currency), son dönemde finans dünyasını adeta kasıp kavurdu. Kaçınılmaz olarak şu soru akla geliyor: Bu kadar hızlı ve etkileyici bir gelişimin arkasındaki itici güç neydi? Zira CBDC, birkaç yıl önce çok az ilgi görüyordu, az sayıda merkez bankası tarafından araştırılırken kapalı kapılar ardında konuşulan bir konunun ötesine geçemiyordu. Ancak daha sonra bazı merkez bankaları CBDC ile ilgili zorlukları daha iyi anlamak amacıyla pilot projeler uygulamaya başladı. Bu konuda çok sayıda çalışma yayınlandı.

Teknolojik yenilikler kripto para birimlerinin ortaya çıkmasını kolaylaştırdı, ayrıca Facebook’un Libra’yı tanıtma planlarını açıklamasının ardından, CBDC neredeyse bir gecede tüm dikkatleri üzerine çekti ve artık günümüzde dünyada 100’ü aşkın merkez bankası tarafından çeşitli aşamalarda ele alınıyor.
Bu dinamik süreç, günümüz ve gelecek sizi, İstanbul’da düzenlenecek olan CBDC Conference’a davet ediyor…

İstanbul, CBDC odağında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor

12-14 Eylül tarihleri arasında Wyndham Grand Istanbul-Europe’da düzenlenecek olan CBDC Conference; bilgi alış-verişi, öğrenme fırsatları ve derinlemesine tartışmalar için benzersiz bir organizasyon anlamı taşıyor.

CBDC’ye profesyonel olarak ilgi duyan delegelere yönelik etkinlik; merkez bankaları, bireysel bankalar ve teknoloji sağlayıcılardan temsilcilerin yanı sıra politika yapıcılar ve akademisyenler açısından CBDC alanındaki son gelişmeleri öğrenmek, uzmanlar ve meslektaşlarla fikir alışverişinde bulunmak için mükemmel bir platform sunuyor.

FinTech İstanbul’un medya partneri olduğu CBDC alanındaki lider etkinliğin Danışma Kurulu’nda sektörün önde gelen isimlerinden, FinTech İstanbul Stratejik Partneri Dr. Michael Salmony de yer alıyor. Dr. Salmony aynı zamanda etkinliğin konuşmacıları arasında.

Konuşmacılar için buraya tıklayabilirsiniz.

Etkinlik takvimi için buraya tıklayabilirsiniz.

Katılım için buraya tıklayabilirsiniz.