Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk, finans sektörü için global teknoloji ürünleri geliştiren iştiraki Architecht ile birlikte müşterilerine güncel çözümler sunmaya devam ediyor. Kart, üye işyeri ve POS ürünlerini tek bir platformda buluşturan BOACard, müşterilere uçtan uca bütüncül altyapı hizmeti sunuyor. 

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk, müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini dinlemeye ve yenilikçi çözümler geliştirmeye devam ediyor. Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olarak 2015 yılından bu yana geliştirdiği inovatif ürün ve hizmetlerle finans sektörüne güncel çözümler sunan finansal teknoloji şirketi Architecht, ödeme sistemleri alanında uçtan uca hizmet veren yeni ürünü BOACard’ı finans dünyasının kullanımına sundu. Kart basımından kurye dağıtımına, güvenli anahtar cihazlarından saha POS firmalarına kadar tüm sistem paydaşlarıyla uçtan uca entegrasyonları tamamlanmış şekilde bütünleşik hizmet sunan BOACard’ın ilk kullanıcısı, katılım finansın öncüsü Kuveyt Türk oldu.

“Uçtan uca entegrasyonları tamamlanmış anahtar teslim bir ürün”

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, BOACard Ödeme Sistemleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizin güncel talep ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sektör dinamiklerini yakından takip ediyor, yenilikçi ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Finansal teknolojiler alanındaki gelişmeleri yakından takip edebilmek ve finans sektörüne yenilikçi çözümler sunabilmek amacıyla Architecht’i kurduk. 2015’ten bu yana Architecht finans sektörüne yönelik birçok yeniliği hayata geçirdi. Architecht, yakın zamanda, sektörümüze yenilikçi bir çözüm sunan BOACard’ı geliştirdi. Kuveyt Türk olarak biz de BOACad’ın ilk kullanıcısı olduk, uçtan uca deneyimledik. BOACard ile kartlı ödeme sistemlerinde banka kartı, kredi kartı, kredili kart, sanal kart ve benzeri tüm kartlar için kartların basımından dağıtımına ve işletilmesine kadarki tüm aşamalar kolaylıkla yönetilebiliyor.

Ödeme sistemleri alanında önemli bir boşluğu dolduracak olan BOACard, paydaşlarıyla uçtan uca entegrasyonları tamamlanmış anahtar teslim bir ürün olmasıyla kısa sürede sektörde öne çıkacaktır. Finans sektörünün geleceğini şekillendirecek yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.