Sektörün önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Selim Yazıcı, “Fibabanka’yla Alışılmışın Dışında” podcast kanalında yeni bölümün konuğuydu. İşte bölümde öne çıkanlar ve yayın linki…

FinTech İstanbul Kurucu Ortağı ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Yazıcı, “Fibabanka’yla Alışılmışın Dışında” isimli podcast kanalına konuk oldu.

Finansal Teknolojiler serisine katılan Prof. Dr. Yazıcı, FinTech kavramının ortaya çıkış sürecini, müşteri tarafındaki değişimleri ve teknolojik gelişmelerin ödeme sistemlerine etkilerini anlattı.

Sektördeki önemli bir açığın giderilmesini temel alan FinTech İstanbul Platformu’nun kuruluşunu da anlatan Yazıcı, “…7 sene önce, 2016’da FinTech İstanbul’u kurduk. Birçok insana dokunuyoruz” diyerek şöyle devam etti: “Bizim ekipte bu alanın çok çok iyileri var. Her biri kendisini çok iyi bir şekilde sektörde tanıtmış, dolayısıyla herkesin kendi network’ü, yapabileceği işler, dokunabileceği alanlar var. Bu alandan yola çıktık. Biz de tabii ki merkez girişimcilik. Girişimcileri önce bir ortaya çıkartmak, ondan sonra onları doğru insanlarla, doğru şekilde buluşturabilmek, FinTech kavramını insanlara anlatmak çıkış noktamızı oluşturuyor…”

O dönemlerde herkesin FinTech’i konuştuğunu, ancak tanımların ve anlayışların farklı olduğunu kaydeden Prof. Dr. Yazıcı, bunların hepsini bir araya getirebilecek bir yapı meydana getirdiklerini ve bunun adının da FinTech İstanbul olduğunu belirtti.

Podcast yayınının tamamını dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Prof. Dr. Selim Yazıcı’nın kişisel web sitesini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.
  • Prof. Yazıcı’nın LinkedIn hesabını buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.