Singapurlu Alchemy Pay ile Birleşik Krallık merkezli Checkout.com arasındaki heyecan verici iş birliğine dair ilk ayrıntılar…

İtibari para biriminden kripto paraya ödeme sağlayıcısı Alchemy Pay ile şirketler için ödemeleri işleyen uluslararası bir finansal teknoloji şirketi olan, Birleşik Krallık merkezli Checkout.com arasındaki iş birliği duyuruldu.

Stratejik iş birliği kapsamında Alchemy Pay’in platformu artık Checkout.com’un Visa ve Mastercard kanallarıyla tamamlanacak; böylece dünya çapında geleneksel para birimi ile kripto para birimi arasında sorunsuz geçişlerin yolu açılacak.

Ek olarak önümüzdeki dönemde söz konusu kanalların NFT Checkout’a entegre edileceği kaydedildi.

Checkout.com’un bu hamlesi, kripto ve NFT hizmetlerinin yaygın şekilde benimsenmesinin önündeki engellerin kaldırılmasında etkili olma potansiyeli taşırken Alchemy Pay’in küresel itibari para ve kripto ekonomilerini birleştirme taahhüdünü de pekiştirdi.

Büyük küresel kurumsal perakendeciler için ödeme çözümlerinde öncü olan Checkout.com, günlük olarak çok büyük işlem hacimlerini işliyor. Önemli müşterileri arasında Netflix, Farfetch, Grab, Sony, Pizza Hut ve Shein gibi dünya devleri yer alıyor.

Alchemy Pay, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Endonezya ve Litvanya dahil olmak üzere çok sayıda ülke ve bölgede lisans alma konusunda övgüye değer bir sicile sahip.

KaynakFintech Global