FinTech girişimi Croissant, 24 milyon dolarlık tohum yatırım aldı. İşte detaylar…

Ticaretin geleceğini dönüştürme hedefiyle yola çıkan FinTech platformu olan Croissant, 24 milyon dolarlık tohum yatırım (Bir girişimin ilk resmi özkaynak yatırımı) aldı.

Yatırım turundaki seçkin isimler arasında Portage ve KKR kurucu ortakları George Roberts ve Henry Kravis de yer aldı. Tura ayrıca Third Prime, BoxGroup, 25madison ve Twelve Below katıldı.

Ekip oldukça iddialı… Croissant’ın kurucu ortağı ve CEO’su John Howard eski bir KRR yöneticisi. Kurucu ortak ve CTO John Klose, Amazon ve PayPal’dan tanınıyor. Ürün başkanı Vrishti Mongia da eski bir Meta çalışanı.

Çiçeği burnundaki FinTech’in Danışma Kurulu’nda Rent the Runway’in Kurucu Ortağı Jennifer Fleiss, Intermix’in eski Ticaretten Sorumlu Başkanı Divya Mathur gibi sektörün ağır topları bulunuyor…

Veri bilimi ve yapay zekadan yararlanıyor…

Croissant’ın platformu, müşterilere bir geri alım değeri garantisi sunarak dönüşümü ve ortalama sipariş değerini artırmayı ve işletmelerin mevcut alışveriş deneyimlerinde devrim yaratmayı esas alıyor…

FinTech girişimi, müşteriler için garantili geri alım değerleri oluştururken veri bilimi ve yapay zekadan yararlanıyor.

Ürünler satın alındıktan sonra, müşterilerin Croissant hesaplarında kolayca satılabilen likit varlıklar haline gelebiliyor.

Croissant’ın CEO’su Howard, e-ticaretin değişen görünümüne değinerek, geleneksel -sorunsuz- ödeme seçeneklerinin artık yeterli olmadığını ve işletmelerin satın alma kararı etrafında tüketici psikolojisini tetiklemesi gerektiğini belirterek, “Croissant herkes için daha zengin, daha canlı bir ticaret deneyimine katkıda bulunuyor” diyor.

KaynakFintech Global