Finda’ya, JB Financial Group ve 500 Global liderliğinde 37 milyon dolar yatırımda bulunuldu. İşte gelişmenin detayları…

Asya’nın doğusundan güzel bir haber geldi… Güney Kore merkezli kredi oranlarını karşılaştırma platformu Finda, 37 milyon dolarlık bir C Serisi finansman turunu başarıyla tamamladı. Yatırım turuna JB Financial Group ve 500 Global’ın liderlik ettiği kaydedildi.

Yatırım ile birlikte JB Financial Group’un aynı zamanda şirketin yüzde 15’lik hissesini satın aldığı detayı öne çıktı.

2015’te kurulan ve merkezi Seul’de bulunan Finda, Güney Kore’de Toss ve Kakao Pay ile birlikte kredi karşılaştırma platformları arasında ilk üç sırada konumlanıyor.

Finda’nın 2022’de toplamda 4 trilyon KRW, yani yaklaşık 3,4 milyar dolarlık krediye aracılık ettiği biliniyor. Platform ülkede beğeni ile karşılanıyor; müşterilerin farklı kredi ürünlerini karşılaştırması ve bilinçli kararlar vermesi için verimli yollar sunduğu ifade ediliyor…

Yeni ürünler yolda…

Söz konusu yatırımın ardından FinTech’in yeni ürünler (ipotek kredisi geri ödemesi, mevduat/sigorta karşılaştırması, aracılık hizmetleri gibi) ile hizmet gamını genişletmeyi planladığı belirtildi.

Ek olarak yapay zeka dolandırıcılık işlem tespit sistemi ve özel bir alternatif kredi derecelendirme modeli geliştirmeyi hedeflediği bilgileri de paylaşıldı.

KaynakFintech Global