WealthTech sektörünün toplam pazar büyüklüğünün geleceğine dair yeni bir rapor paylaşıldı.

360 Research Reports’un kısa süre önce kamuoyuyla paylaştığı yeni bir raporda WealthTech sektörünün toplam pazar büyüklüğünde 2027 yılı tahmini 27,8 milyar dolar olarak belirtildi.

2021 için söz konusu büyüklük 8,1 milyar seviyesindeydi ve böylelikle ilgili dönemden 6 yıl sonrasına dair yaklaşık 3,5 katlık artış beklentisi paylaşıldı.

Türkçe karşılığı varlık yönetim teknolojileri olan wealthtech, temelde yatırım portföylerinin yönetimi odağındaki süreçlerin kolaylaştırılmasına yardımcı olan bireysel ve kurumsal çözümleri esas alıyor.
Bu çözümlere yönelik ürün ve hizmetler geliştiren teknoloji şirketleri ise wealthtech girişimleri/şirketleri olarak ifade diliyor. Wealthtech‘in, bir FinTech alt sektörü olduğunu da ifade edelim…

Öte yandan tanınmış araştırma platformlarından FinTech Global, WealthTech Market Map (WealthTech Pazar Haritası) başlıklı yeni bir projesini hayata geçirdi.

Genel itibarıyla ekosistemin aktif olduğu pazarlar ile ilgili analitik veriler sunarak wealthtech şirketlerinin bir arada görüntülenebilmesini temel alan çalışma, konsept olarak Startups.Watch tarafından periyodik şekilde yayımlanan Türkiye FinTech Görünümü raporları ile benzerlik taşıyor.