Samsung Electronics Türkiye, Türkiye’deki kullanıcılara özel olarak hayata geçirilen yeni mobil cüzdan uygulaması S Wallet’ı tanıttı. 

Samsung’un, Türkiye’deki Samsung kullanıcılarına özel olarak geliştirilen yeni mobil cüzdan uygulaması S Wallet ile kullanıcılar, akıllı saat ve akıllı telefonları üzerinden Visa’nın güvenli ve hızlı ödeme altyapısı ile hem yurt içinde hem yurt dışında kolayca temassız ödeme yapabilecek. Kullanıcılar, Türkiye İş Bankası iştiraki ödeme ve e-para kuruluşu Moka’nın lisansı ile üretilen ön ödemeli kartlarına para yükleyip harcamalarını online ve fiziki olarak gerçekleştirebilecek. S Wallet projesi, sadece bir dijital cüzdan olmanın ötesinde kullanıcılara avantajlı bir dünya sunacak.

Finans, ödeme, online alışveriş ve teknoloji dünyasının çok önemli markalarını bir araya getiren S Wallet ile kullanıcılar kendi aralarında para gönderebilecek, istedikleri banka hesabından ya da karttan cüzdanlarına para transfer edebilecek, İş Bankası Bankamatiklerinden ücretsiz para yüklemesi yapabilecek.

Murat Azdemir: “S Wallet sayesinde akıllı saat ile ödeme yöntemini Türkiye’deki kullanıcılarımıza ilk kez sunuyoruz”

S Wallet ile ilgili görüşlerini aktaran Samsung Türkiye Mobil İş Birimi Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Azdemir, “Samsung olarak Türkiye’de ilk defa kendi ödeme çözümünü hayata geçiren mobil telefon markasıyız. Kullanıcılarımız S Wallet ile cüzdansız alışverişin rahatlığını yaşarken ödemelerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabilecek. Kullanıcılarımız sadece cüzdansız değil, telefonları yanında olmadan akıllı saatle ödeme yapabilecekler. S Wallet ile Türkiye’deki Samsung kullanıcılarına özel birçok avantajı aynı anda sunuyor, onların hayatlarına önemli bir kolaylık sağlıyoruz. Kullanıcılar S Wallet ile hem İş Bankası tarafından kendilerine özel sunulan kampanyalara hem de Visa kampanyalarına dahil oluyor. Samsung ürün alışverişlerinde de kullanıcılara özel kampanyalarımız, marka iş birlikteliklerimiz, oyun kampanyaları ve Galaxy Fırsatları entegrasyonu ile avantajlar sunacağız. S Wallet ile diğer mobil cüzdan uygulamalarından ayrıştığımız en önemli konu temassız ödeme ayrıcalıkları ve iş ortaklarımız ile oluşturduğumuz uygulama içi pazaryeri ekosistemi. Akıllı telefonu dokundurarak ödemenin yanında, akıllı saat ile ödeme gibi ödeme yöntemlerini de ilk kez kullanıcılarımıza sunuyoruz. Samsung kullanıcıları, böylece tek bir cihaz üzerinden tüm ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca kullanıcılarımız online alışverişlerde yenilenen dinamik kod sayesinde ödemelerini güvenli bir şekilde yapabiliyor. S Wallet ile 3 yıl içerisinde 1 milyonu aşkın aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz. Samsung S Wallet kullanıcılarına lansmana özel olarak toplam 1 Milyon TL hediye ediyoruz. S Wallet üzerinden ilk defa 100 TL ve üzeri harcama yapan kullanıcılarımıza 50 TL hediye ediyoruz” diye konuştu.

Samile Mümin: “S Wallet, giyilebilir teknolojiler ile güvenli ödemelerin buluştuğu nokta”

Visa’nın amacının her yerde ve herkes için ödeme yapmanın ve kart kabulünün en iyi yolunu sunmak olduğunu vurgulayan Visa Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin, konuyla ilgili olarak, “Bugün tanıttığımız S Wallet, giyilebilir teknolojiler ile güvenli ve hızlı ödeme yapma özelliğinin buluştuğu en optimum örneklerden birini bizlere sunuyor. Akıllı saat gibi giyilebilir teknolojilerle cüzdanınızı, kartınızı ya da telefonunuzu çıkarmaya bile gerek kalmadan, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada kolayca temassız ödeme yapmak mümkün hale geliyor. Bu aynı zamanda, Visa’nın küresel ölçeği ve en gelişmiş güvenlik ürün ve hizmetleriyle korunan teknolojik ağı ile ödemeleri güvende tutma prensibimizin bir başka örneği. Ekosistemin dijital gelişimini destekleyen önemli bir adım olarak gördüğümüz S Wallet, çok ortaklı bir ekibin sinerjisiyle ortaya çıkan çözümler bütününün bir sonucu. Projenin hayata geçmesinde emeği olan Samsung, Moka, Maximum ve Pazarama ekipleri ile Visa’daki çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

S Wallet uygulaması ile Samsung telefon ve saat sahipleri ister S Wallet’a özel ayrıcalıklar sunan uygulama içerisindeki alışverişlerde, isterlerse de tüm alışverişlerinde güvenle ve kolayca ödeme yapabilecek. Böylelikle S Wallet, fiziksel POS’lar üzerinden akıllı telefon aracılığıyla temassız ödemenin yanı sıra akıllı saatle ödeme imkanı giyilebilir teknolojinin güzel bir örneği olacak. Samsung akıllı telefon ve saatler POS cihazına okutularak S Wallet cüzdanlardan ödeme yapılabilecek. S Wallet kullanıcıları, sahip oldukları teknolojinin yanı sıra kendilerine özel kampanyalardan da faydalanabilecek.