Microsoft, Barclays iş birliği ile geliştirilen Xbox Mastercard’ı tanıttı.

Microsoft, Barclays ve Mastercard iş birliği ile sadece ABD’de sunulacağı bildirilen Xbox markalı bir kredi kartı çıkardı. Xbox Mastercard olarak isimlendirilen ürün, kullanıcılar için yıllık aidatsız, özel kampanyaları esas alan ayrıcalıklı bir kart olarak lanse edildi.

Microsoft’un Xbox One, Xbox Series X/S ve Windows 10, Windows 11’de mevcut olan abonelik hizmeti Xbox Game Pass ile “ilk satın alım sonrasında” geleceği kaydedilen Xbox Mastercard, çeşitli avantajlar sunuyor. Bunlar arasında yemek siparişlerinde (Grubhub ve DoorDash yemek siparişlerinde 3x puan ve diğer satın alımlarda 1x puan) ve yayın hizmetlerinde indirimler, Microsoft Store’dan yapılan alışverişlerde 5x kart puanı, Netflix ve Disney+’da 3x puan gibi cazip gelebilecek avantajlar vadediyor.

İlk alışverişte kullanıcılara 50 dolar değerinde 5.000 kart puanı hediye edilirken ilk işlemden sonra da 3 aylık Game Pass Ultimate üyeliği ücretsiz olarak sağlanıyor.

5 farklı kart tasarımı ile edinilebilen Xbox Mastercard, kişiselleştirme seçeneklerine de sahip olacak.

İlk etapta 21 Eylül 2023 itibarıyla ABD’deki Xbox Insider’lara sunulacak olan kart, 2024’te tüm ABD’de kullanılabilecek. Bir süre sadece ABD’ye özel olması beklenen yeni finansal ürünün Türkiye dahil diğer ülkelerde ne zaman sunulacağı ise henüz belirsiz.

KaynakChallenger Insider