Prof. Dr. Selim Yazıcı, Platin dergisindeki yazısında, dijital bankaların rekabet stratejilerini ve KOBİ odaklı çözümlerin önemini tartıştı…

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve FinTech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, Platin Dergisi-Eylül sayısında yayınlanan “KOBİ Odaklı Çözümler Fark Yaratabilir” başlıklı makalesinde, dijital bankaların rekabet stratejilerini ve KOBİ odaklı çözümlerin önemini tartıştı.

Prof. Dr. Yazıcı, dijital bankaların sayısındaki artışa dikkat çekerek “başarının nereden geleceği” sorusuna yanıtlar verdi. “Ülkemiz açısından değerlendirecek olursak, özellikle finansal erişimi düşük olan ve bu konuda acı çeken KOBİ’ler özelinde sunulacak çözümlerin fark yaratabilmesi mümkün.” İfadelerini kullanan Prof. Dr. Yazıcı, bu kapsamdaki fırsatlara vurgu yaptı.

Fırsatlar demişken İstanbul’da, Ekim ayında önemli bir etkinlik gerçekleşecek. Türkiye’nin ilk “B2B FinTech networking” etkinliği olması yönüyle öne çıkan FinTech İstanbul B2B Connect Summit, 13 Ekim’de Selectum City – Ataşehir’de düzenlenecek.

Finans dünyasının otoriteleri, bankalar, FinTekler, ödeme kuruluşları, e-para şirketleri, teknoloji liderleri, yöneticiler ve hizmet sağlayıcılar ile küçük ve büyük ölçekli tüm şirketler FinTech İstanbul B2B Connect Summit‘te buluşacak.

FinTech İstanbul ve networking odaklı etkinlik deneyiminde uzman Oniki iş birliği ile düzenlenecek FinTech İstanbul B2B Connect Summit‘te; KOBİ Finansmanı, Nakit Çözümleri, Tedarikçi Finansmanı, POS Çözümleri, Ödeme Sistemleri, Açık Bankacılık, Servis Bankacılığı (BaaS), FinTech as a Service (FaaS), Gömülü Finans, Dijital Dönüşüm ve daha birçok konu sizlerle olacak.

FinTech İstanbul B2B Connect Summit hakkında daha fazla ayrıntı, katılım ve sponsorluk için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili içeriği haberin devamında veya buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.